Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Michelle Tychsen (A) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Rødtjørnevej 10
  • 7000 Fredericia
  • 20144578

  • Betalt online d. 2019-10-30 13:45:45

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 62
Bjarne Tychsen (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Rødtjørnevej 10
  • 7000 Fredericia
  • 20234578

  • Betalt online d. 2019-10-30 13:45:45

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 62
Jette Tychsen (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Rødjørnevej 10
  • 7000 Fredericia
  • 20144578

  • Betalt online d. 2019-10-30 13:45:45

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 62
Mathias Tychsen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Rødtjørnevej 10
  • 7000 Fredericia
  • jt@tychsen-transport.dk
  • 20144578

  • Skole: Fredericia Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Espen Slavensky (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Langelandsvej 30, 4.sal
  • 2000 Frederiksberg
  • 40383464

    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-29 09:56:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 60
Asbjørn Vesterkær Slavensky (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Langelandsvej 30, 4.sal
  • 2000 Frederiksberg
  • essl@tv2lorry.dk
  • 40383464

  • Skole: Skolen på Nyelandsvej / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1341
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-29 09:56:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Oliver Gabrielsen (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nørrevold 80, 4 tv
  • 1358 København
  • oliver.gabrielsen@gmail.com
  • 20364797

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2002
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1113
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:11:08
Ingrid Elmer Nielsen-Refs (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S.
  • ingridelmernr@gmail.com
  • 53760333

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1500
  • Kommentar
    Rating er hurtig rating Også kvalificeret som nr.1 til kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-10-29 08:09:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 56
Karl Emil Elmer Nielsen-Refs (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S.
  • karlemilelmer@icloud.com
  • 31680333

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1640
  • Kommentar
    Rating anført er hurtig rating (alm. rating: 1531)
  • Betalt online d. 2019-10-29 08:09:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 56
Erik Elmer Rasmussen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S
  • olivenolie@gmail.com
  • 26252640

  • Skole: Amager Skakforening
Fezan Sarwar (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Sjælør Boulevard 85, 1.tv
  • 2500 Valby
  • fezansarwar@gmail.com
  • 25555168

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2001
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Spiser kun halal-mad!
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-28 15:36:06

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 54
Leif Jürgensen (L) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vermundsgade 6, 1.th
  • 2100 København
  • leifjuergensen1@gmail.com
  • 26849908

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 1958
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-28 15:36:06

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Sixten Storm Waage (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Limfjordsvej 18
  • 2720 Vanløse
  • jacobwaage@oestrelandsret.dk
  • 20347043

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-10-28 14:20:27
Erik Pontoppidan (L) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Underager 14
  • 7120 Vejle Ø
  • methac@stofanet.dk
  • 27215558

  • Skole: Kirkebakkeskolen
  • Betalt manuelt d. 2019-10-28 11:59:58
Annette Creve-Fræmohs (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Mariendalsvej 75, 1 TH
  • 2000 Frederiksberg
  • 22977357

  • Kommentar
    Majsstivelse/majsmel og hirse
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 21:33:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 50
Thore Creve-Fræmohs (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Mariendalsvej 75, 1 TH
  • 2000 Frederiksberg
  • annettelondon@yahoo.com
  • 22977357

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 21:33:46

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
August Jalving (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vodroffsvej 28, 2. tv.
  • 1900 Frederiksberg C
  • martin@mlid.dk
  • 26802624

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1061
  • Betalt online d. 2019-10-27 21:15:17
Aske Roland Riisgaard (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Solsortvej 31
  • 2000 Frederiksberg
  • pernille.riisgaard@gmail.com
  • 26712152

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-10-27 20:33:22
antonios kariniotakis (F) København
  • Betalt online d. 2019-10-27 18:41:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 46
alexander kariniotakis barnholdt (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • havebo 4g
  • 2500 valby
  • tony_karinio@hotmail.com
  • 31200168

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Ingo Zettler (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Herluf Trolles Gade 26a
  • 1052 Kobenhavn
  • ingo.zettler@psy.ku.dk
  • 60560496

  • Fødselsår: 1981
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 17:10:37

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 44
Simon Nam Zettler (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Herluf Trolles Gade 26a
  • 1052 Kopenhagen
  • inz0129@gmail.com
  • 60560496

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 17:10:37

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jesper Steensen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Store Kongensgade 68, 4.th.
  • 1264 København K
  • jee@pfa.dk
  • 51700854

  • Fødselsår: 1971
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 15:33:58

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 42
Storm Dahl Steensen (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Store Kongensgade 68, 4.th.
  • 1264 København K
  • jesper_steensen_10@yahoo.dk
  • 22229963

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 15:33:58

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Noa Sinding (A) D(5+6 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • aksel sørensens vej 6
  • 8543 hornslet
  • 60890533

  • Skole: Hornslet Skole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1397
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 11:42:58

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 40
stine sinding (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • aksel sørensens vej 6
  • 8543 hornslet
  • thsinding@gmail.com
  • 60890533

  • Skole: hornslet
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 11:42:58

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Liudmila Samoilenko (F) København
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:21:29

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 38
Leonard Samoilenko (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Damagervej 18, 2 tv
  • 2450 København SV
  • liudmila.samoilenko@gmail.com
  • 50405629

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1050
  • Kommentar
    Jeg vil være meget glad til at opdatere til dobbeltværelse, hvis det er muligt.
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:21:40

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Vilje Bjerregaard Hagen (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 26719581

  • Skole: Ingen
  • Kommentar
    Der er valgt overnatning i klasselokale, men vi har sendt mail vedrørende om det er ok Vilje (1 år) sover i dobbeltværelse sammen med forældrene mod, at vi til gengæld betaler de 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:55:52

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Julian Bjerregaard Hagen (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 26719581

  • Skole: Ingen
  • Kommentar
    Der er valgt overnatning i klasselokale, men vi har sendt mail vedrørende om det er ok Julian (3 år) sover i dobbeltværelse sammen med forældrene mod, at vi til gengæld betaler de 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:55:56

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Vivian Bjerregaard Hagen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 21903039

  • Skole: Ingen
  • Fødselsår: 1979
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:56:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Andreas Skytte Hagen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 26719581

  • Skole: Ingen
  • Fødselsår: 1981
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:56:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Frida Bjerregaard Hagen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • andreasskyttehagen@gmail.com
  • 26719581

  • Skole: Individuelt medlem
  • Fødselsår: 2014
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 943
  • Kommentar
    Der er valgt overnatning i klasselokale, men vi har sendt mail vedrørende om det er ok Frida (5 år) sover i dobbeltværelse sammen med forældrene mod, at vi til gengæld betaler de 75 kr.
Anker Müller (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Valdemarsgade 45, 5.sal
  • 1665 København V
  • 31487676

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1172
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:55:40

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 31
Stine Henckel Schultz (F) København
  • Betalt manuelt d. 2019-11-01 08:47:05

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Karsten Graa Hougaard (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vagtmestervej 16, 4.mf
  • 2400 København
  • drgraa@gmail.com
  • 51929890

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 22:07:08

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 29
Freyja Hougaard (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vagtmestervej 16, 4mf
  • 2400 København NV
  • graa@image.dk
  • 11111111

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 22:07:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Kim Rynkjøb (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • 31428571

  • Betalt manuelt d. 2019-11-14 13:15:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 27
Bastian Rynkjøb (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gl. Køge Landevej 257a, st. -3
  • 2650 Hvidovre
  • kr@akait.dk
  • 31428571

  • Skole: Langhøjskolen / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-14 13:15:34

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Sarah Sima Derlich (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Carstensgade 6
  • 1770 Vesterbro
  • Skole: Individuelt medlem
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1153
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:57:28

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 25
Cristina Sima (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:57:28

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Noah Fræmohs (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 17, 3. th
  • 2100 København
  • 11111111

  • Skole: Langelinieskolen / Øbro Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Noah har laktoseintolerance
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:38:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 22
Karin Fræmohs (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 17, 3. th
  • 2100 København
  • karin@karin.dk
  • 22612281

  • Kommentar
    Jeg har laktoseintolerance....
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:38:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Marcus Wahler Halberg (S) D(5+6 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • 11111111

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:24

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Jakob Merrild Kristensen (L) E(3+4 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • Skole: ISB
  • Fødselsår: 2010
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:29

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Nor Merrild Skytte (S) E(3+4 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • 11111111

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Mikolaj Oliver Nogalski (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 billund
  • Skole: ISB
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:38

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Sorina Mutu (L) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 billund
  • Skole: ISB
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
David Ionut Mutu Donos (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • sori0045@edu.isbillund.com
  • 11111111

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Divyasri Vasanth (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • vasanth.me@gmail.com
  • 31101030

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:50

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14