Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Albert Scheibye (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nansensgade 43
  • 1366 København K
  • s_scheibye@hotmail.com
  • 24600222

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Klara Lund Nim (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Sønderdalen 8
  • 5260 Odense S
  • tnim@me.com
  • 22164540

  • Skole: Skt. Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:24:21
Anja Simonsen (F) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Blomstertoften 185
  • 7400 Herning
  • 40901354

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 10:28:05

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 116
Tobias Kaldal Simonsen (S) D(5+6 kl.) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Blomstertoften 185
  • 7400 Herning
  • anjasimonsen@live.dk
  • 40901354

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 10:28:05

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
August Hansen (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Svanevej 2
  • 7000 Fredericia
  • 60891120

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 09:09:57

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 114
Tanja Christiansen (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Svanevej 2
  • 7000 Fredericia
  • oletanja@mail.dk
  • 60891120

  • Skole: Fredericia Realskole
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 09:09:57

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Tobias Breinholt Hoffmann (F) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Perikumvej 4
  • 9440 Aabybro
  • 25209090

  • Betalt online d. 2019-11-04 07:20:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 110
Anton Breinholt Hoffmann (S) E(3+4 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Perikumvej 4
  • 9440 Aabybro
  • 25209090

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
  • Betalt online d. 2019-11-04 07:20:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 110
Oskar Breiholt Hoffmann (S) D(5+6 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Perikumvej 4
  • 9440 Aabybro
  • tobias@gemidan.dk
  • 25209090

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1255
Cheyenne Nielsen (S) D(5+6 kl.) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Thrigesvej 13a. 2th
  • 7400 Herning
  • hdsjn@hotmail.com
  • 23912964

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Tåler ikke rå tomater
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 10:02:38
Karen Gramkow Johansen (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:23:05
Robert Gramkow Sveistrup (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Bispebjerg Bakke 22F, 3.
  • 2400 København NV
  • karengramkow@yahoo.dk
  • 28973542

  • Skole: Nørrebro Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:15:54
Rosa Pratima Jensen (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Buevej 8
  • 8700 Horsens
  • rosapratima@hotmail.com
  • 42226289

  • Fødselsår: 1975
  • Kommentar
    Jeg kan ikke tåle mælkeprodukter.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:04:51

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 105
Liva Buddha Jensen (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Buevej 8
  • 8700 Horsens
  • liva1921@horsens-skoler.dk
  • 42224196

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1149
  • Kommentar
    Jeg er allergisk over for rå tomater.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:04:51

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Lasse Hartsø Jarlskov (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:03:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 103
Daniel Tuk Hartsø Jarlskov (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Svanedammen 13
  • 2605 Brøndby
  • Lasse@jarlskov.dk
  • 28270313

  • Skole: Nørrebro Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1770
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:03:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Peter Fink-Andersen (F) Århus
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:59:29

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 101
Magnus Fink Weis (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Krekærlunds Alle 30
  • 8340 Malling
  • pfink1976@gmail.com
  • 61272990

  • Skole: Malling Skole
  • Fødselsår: 2013
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:59:29

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Max Sønnichsen (S) D(5+6 kl.) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Kiderisvej 6
  • 7400 Herning
  • max@soennichsen.biz
  • 93907191

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:51:13

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 99
Marius Sønnichsen (S) E(3+4 kl.) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Kiderisvej 6
  • 7400 Herning
  • kristian@soennichsen.biz
  • 61276970

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Tinne Bertelsen (F) Nordjylland
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:05:20

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 97
Esben Elstrøm (S) C(7+8 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Moltkesvej 14
  • 9000 Aalborg
  • kimelstrom@gmail.com
  • 23701612

  • Skole: Aalborg Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:05:20

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jesper Lindegaard Bruntse (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • 20828680

  • Skole: Skt. Klemensskolen
  • Betalt online d. 2019-11-03 14:04:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 93
Anne Mette Lindegaard Bruntse (L) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • Skole: Verninge Skole
  • Kommentar
    Forældre Skt. Klemens/Leder Verninge Skole
  • Betalt online d. 2019-11-03 14:04:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 93
Kathrine Lindegaard Bruntse (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • 23230603

  • Skole: Skt Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1018
  • Betalt online d. 2019-11-03 14:04:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 93
Caroline Lindegaard Bruntse (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • anne1906@assensskoler.dk
  • 23230603

  • Skole: Skt Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1077
Ricardt Riis (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Nederbyen 9
  • 8700 Horsens
  • riispeter@hotmail.com
  • 51243852

  • Skole: Stensballeskolen
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1321
  • Kommentar
    Til næste år, hvor min søn fylder 15 år er han sikkert i gang med en ungdomsuddannelse. Vil han da ikke kunne deltage grundet sin unge alder?
  • Betalt online d. 2019-11-03 10:23:33
Peter Riis (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Nederbyen 9
  • 8700 Horsens
  • riispeter@hotmail.com
  • 51243852

  • Skole: Stensballeskolen
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:19:45
William Pihl (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Runebergs Alle 17
  • 2860 Søborg
  • fpihl1974@gmail.com
  • 28904554

  • Skole: Søborg Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1508
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 10:01:46
Ture Jungberg Nielsen (S) C(7+8 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Egholmsvej 19
  • 9520 Skørping
  • ibenoglasse@gmail.com
  • 22799206

  • Skole: Aalborg Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1794
  • Betalt online d. 2019-11-02 21:23:55
Henrik Kindt Nielsen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • David Christensens vej 7
  • 8620 Kjellerup
  • Kommentar
    Ankommer mellem 18:00 - 19:00.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 19:03:18

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 85
Vibeke Kindt Nielsen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • David Christensensvej 7
  • 8620 Kjellerup
  • Kommentar
    Ankommer mellem 18:00 - 19:00.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 19:03:18

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 85
Jakob Kindt Nielsen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • David Christensens vej 7
  • 8620 Kjellerup
  • jakobkindtnielsen@hotmail.com
  • 24225485

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1663
  • Kommentar
    Ankommer mellem 18:00 - 19:00 fredag, og vil gerne spille lynskak på trods af den sene ankomst. Håber det er okay.
Rune Johansen (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Fredensvej 22
  • 8680 Ry
  • Runejo@mail.dk
  • 60837585

  • Skole: Skanderborg
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 18:16:59

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 83
Egil Johansen (S) E(3+4 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Fredensvej 22
  • 8680 Ry
  • runejo@mail.dk
  • 60837585

  • Skole: Niels Ebbesens Skolen
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 18:16:59

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Emil Zander (S) E(3+4 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • zanderemil@gmail.com
  • 53551153

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1463
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:56:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 81
Jannik Zander (F) Viborg
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:56:30

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Karina Nielsen (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Bækkevej 37, Harridslev
  • 8930 Randers NØ
  • 51764605

  • Kommentar
    Da Mathias har diabetes 1 skal han måles om natten, derfor vil vi gerne sættes på venteliste til et dobbeltværelse i tilfælde af at nogen skulle springe fra.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:54:03

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 79
Mathias Wallin Nielsen (S) D(5+6 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Bækkevej 37, Harridslev
  • 8930 Randers NØ
  • karina.d.nielsen@hotmail.com
  • 51764605

  • Skole: Randers Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1174
  • Kommentar
    Da Mathias har diabetes 1 skal han måles om natten, derfor vil vi gerne sættes på venteliste til et dobbeltværelse i tilfælde af at nogen skulle springe fra.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:54:03

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Camilla Nielsen (F) Viborg
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:11:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 75
Emma Nielsen (S) E(3+4 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Ørslevklostervej 63
  • 7840 Højslev
  • camillafrits@hotmail.com
  • 26138241

  • Skole: Skive Skakskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 869
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:11:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Oskar Petersen Lennards (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Sankelmarksvej 40
  • 8600 Silkeborg
  • Skole: Midtjysk Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:07:08

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 73
Martin Petersen Lennards (F) Århus
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:07:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Mikkel Strandby Hansen (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Glorupvej 12, Svindinge
  • 5853 Ørbæk
  • maaah@slagelse.dk
  • 92436715

  • Skole: Individuel medlem
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1728
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-01 15:33:24
Karolina Sudwoj-Nogalska (F) Ribe
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 10:01:26
Shubh Vardaan Rastogi (S) E(3+4 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • eras0008@edu.isbillund.com
  • 31101030

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-07 08:00:04
Kristian Burgaard (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Goldschmidtsvænget 7
  • 5230 Odense M
  • kristianburgaard@gmail.com
  • 53782504

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1446
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-30 19:31:59

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 68
Anders Burgaard (F) Fyn
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-30 19:31:59

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Tina Christensen (F) Vejle
  • Betalt online d. 2019-10-30 18:03:05

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 66
Frida Christensen (S) C(7+8 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmestervej 24
  • 8700 Horsens
  • fridachristensen1905@gmail.com
  • 29879723

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-30 18:03:05

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt: