Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Ken Morten Hansen (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 19:01:07

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Ghita Meyer Eriksen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Sverrigsvej 4
  • 8800 Viborg
  • ghit0023@viborgskoler.dk
  • 20858802

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Kommentar
    Kan ikke tåle fisk, majs og ærter.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 15:43:43

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 169
Frederikke Amalie Meyer Eriksen (S) C(7+8 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Sverrigsvej 4
  • 8800 Viborg
  • meyereriksen@live.dk
  • 20858802

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 15:43:43

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Mallie Stage-Steffensen (S) E(3+4 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Ahornvej 3
  • 4623 Lille Skensved
  • Skole: Køge Private Realskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-06 15:07:58

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 167
Brigitte Stage-Steffensen (F) Roskilde
Rune Egede Andersen (L) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Ejby Torvevej 20
  • 2600 Glostrup
  • truetgnu@hotmail.com
  • 20977945

  • Skole: Køge Private Realskole
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 14:14:19
Mikkel Vinh Løftgaard (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Nils Erlings Allé 32
  • 5250 Odense SV
  • hl@kjv.dk
  • 20667733

  • Skole: Læseforeningen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1643
  • Betalt online d. 2019-11-06 14:02:42
Christian Kiilerich Andresen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Eddavænget 5
  • 5210 Odense
  • jk@sdu.dk
  • 51427177

  • Skole: Sct. Albani Skole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:26:20
Xiaofeng Tian (F) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 00:39:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 162
Anna Sofie Li (S) E(3+4 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Plantagevej 5
  • 2680 Solrød Strand
  • nl3436@gmail.com
  • 27894107

  • Skole: Køge Private Realskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 00:39:33

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Magda Andries (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • 25725350

  • Betalt online d. 2019-11-05 22:16:17

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 158
Alin Andries (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • 25725350

  • Betalt online d. 2019-11-05 22:16:17

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 158
Alf Andries (S) C(7+8 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • 25725350

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1530
  • Betalt online d. 2019-11-05 22:16:17

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 158
Leia Andries (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • magda@dadlnet.dk
  • 25725350

  • Skole: Østre Skole, Middelfart
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1176
Tine Norup (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • 27508775

  • Kommentar
    Vegetar
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 20:42:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 154
Christoffer Bjørn Norup Rasmussen (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • 27508775

  • Kommentar
    Bror til Clara og Christian, som begge deltager i DM
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 20:42:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 154
Clara Bjørn Norup Rasmussen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • 27508775

  • Skole: Langhøjskolen, Hvidovre
  • Fødselsår: 2013
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Kommentar
    Er i tvivl om ovenstående oplysninger (kval, rating). Clara vandt 1. pladsen i skakmesterskaberne i Hvidovre sidst i oktober i år.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 20:42:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 154
Christian Bjørn Norup Rasmussen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • tinenorup@hotmail.com
  • 27508775

  • Skole: Langhøjskolen, Hvidovre
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Kommentar
    Er i tvivl om ovenstående (kval, gruppe, rating). Christian går i 2.b og vandt 1. pladsen til skakmesterskaberne i Hvidovre slut oktober i år.
Johan Caspers (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldsensgade 24
  • 8700 Horsens
  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 19:42:16

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 152
Michael Caspers (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldsensgade 24
  • 8700 Horsens
  • mcaspers@gmail.com
  • 24668959

  • Skole: Horsens Byskole
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 19:42:16

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Elin Wu (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Ellemosevej 35
  • 2900 Hellerup
  • jian_dfh@hotmail.com
  • 42788282

  • Skole: Nørrebro Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Rating
  • Betalt online d. 2019-11-05 18:47:18
Bastian Kehrer (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Carl Baggers Alle 73
  • 5250 Odense Sv
  • michala@mail.dk
  • 29632852

  • Skole: Frem Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1247
  • Betalt online d. 2019-11-05 18:28:20
Brian macholm nielsen (F) Sønderjylland
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:25:20

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 147
kamille macholm (F) Sønderjylland
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:25:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 147
Emil macholm nielsen (S) E(3+4 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Bakkevaj 7
  • 6100 Haderslev
  • kamille.dk@jubii.dk
  • 81714064

  • Skole: Fællesskolen Hammelev-Sct. Severin - afd. Sct. Severin
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Rikke Christensen (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Kastanien 8 st th
  • 7120 Vejle Ø
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 15:01:01

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 145
Maja Merete Nielsen (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Kastanien 8 st th
  • 7120 Vejle Ø
  • r.m.c@live.dk
  • 60630702

  • Skole: Hældagerskolen
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 15:01:01

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Line Voldsgaard (F) Fyn
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 10:36:06
Nicholas Voldsgaard (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Ildfuglevænget 238
  • 5260 Odense S
  • linevoldsgaard@hotmail.com
  • 21605665

  • Skole: Individuelt medlem
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-05 11:31:30
Mette Käehne (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • Skole: Giersings Realskole
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:48:55

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 140
Daniel Snedker (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • d.snedker@gmail.com
  • 23327256

  • Skole: Giersings Realskole
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:49:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Magnus Käehne Snedker (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • d.snedker@gmail.com
  • 23327256

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-05 07:08:21
Oliver Käehne Snedker (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • d.snedker@gmail.com
  • 23327256

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-05 07:06:35
Mads Mætzke Tandrup (F) Vejle
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 21:21:12

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 135
Ludvig Mætzke Tandrup (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Egeskovvej 81
  • 7000 Fredericia
  • ludvig@maetzke-tandrup.dk
  • 51231330

  • Skole: Fredericia Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 21:21:12

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Bertram Wester (S) D(5+6 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Grønnevej 54
  • 4600 Køge
  • sara.l.wester@gmail.com
  • 29727829

  • Skole: Køge Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1182
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:25:54
Torill Skytte (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Teglbakken 26
  • 8270 Højbjerg
  • 50557260

  • Kommentar
    Aftale vedr. indkvartering og forplejning med Kristian Nygaard
  • Betalt online d. 2019-11-04 19:14:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 130
Rasmus Skytte (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Teglbakken 26
  • 8270 Højbjerg
  • 50556050

  • Kommentar
    Aftale vedr. indkvartering og forplejning med Kristian Nygaard
  • Betalt online d. 2019-11-04 19:14:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 130
Amanda Skytte (A) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Teglbakken 26
  • 8270 Højbjerg
  • 50556050

  • Kommentar
    Aftale vedr. indkvartering og forplejning med Kristian Nygaard
  • Betalt online d. 2019-11-04 19:14:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 130
Robert Skytte (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Teglbakken 26
  • 8270 Højbjerg
  • skytte@prof.dk
  • 50556050

  • Skole: Skåde Skole
  • Fødselsår: 2013
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Aftale vedr. indkvartering og forplejning med Kristian Nygaard
Victor christopher brunbjerg Nielsen (S) C(7+8 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Stentoften 17
  • 7100 Vejle
  • victorgrundet@icloud.com
  • 30397570

  • Skole: Hældagerskolen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:51:51
Benny Dalsgaard (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldbjergvej 42
  • 7800 Skive
  • 40463899

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 18:34:49

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 127
Katrine Dalsgaard (S) D(5+6 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldbjergvej 42
  • 7800 Skive
  • 965138@gmail.com
  • 40463899

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 18:34:49

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Oliver Holm (S) D(5+6 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Naffet 28b, 3. th
  • 6100 Haderslev
  • nikki_holm@hotmail.com
  • 60746201

  • Skole: Fællesskolen Hammelev-Sct. Severin - afd. Sct. Severin
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 17:37:44

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 125
Nikki Holm (F) Sønderjylland
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 17:37:44

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Sofus Skov (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Fuglekildevej 13
  • 5690 Tommerup
  • sveske007@gmail.com
  • 51943141

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:53:37
Heidi Lindegaard Skov (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Fuglekildevej 13
  • 5690 Tommerup
  • sveske007@gmail.com
  • 51943141

  • Fødselsår: 1980
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:34:53
Agnes Scheibye (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:37:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 119
Sune Scheibye (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:37:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 119
Marie Juul (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:37:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 119