Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Jakob Trier (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gyngemose Parkvej 10, 6. th
  • 2860 Søborg
  • J@kobTrier.dk
  • 30754047

  • Fødselsår: 1974
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 12:32:51

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 223
Oliver Trier (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gyngemose Parkvej 10, 6. th
  • 2860 Søborg
  • oliver@trier.tokyo
  • 29732828

  • Skole: Stengård skole
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1678
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 12:32:51

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Kurt Holst (F) Fyn
  • Betalt online d. 2019-11-09 11:52:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 220
Johan Holst (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • 5250 Odense SV
  • johanholst@hotmail.dk
  • 91253618

  • Skole: Sct. Albani skole
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-09 11:52:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 220
Peter Holst (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Eyvinds Allé 18
  • 5250 Odense SV
  • kurtholst@hotmail.com
  • 24593762

  • Skole: Sct. Albani skole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Klavs Vedel (F) Frederiksborg
  • Betalt online d. 2019-11-09 09:49:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 218
Peter Vedel (S) E(3+4 kl.) Frederiksborg
    Info omkring tilmeldte
  • Uglevej 23, 2. t.h.
  • 2400 København NV
  • henriettevedel@gmail.com
  • 31744449

  • Skole: Rudersdal Lilleskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 997
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 09:49:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Rikke Bech (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • solevadvej 8
  • 5690 tommerup
  • 28493249

  • Betalt online d. 2019-11-08 20:31:31

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 216
Patrick Bech (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • solevadvej 8
  • 5690 tommerup
  • jazzpar01@gmail.com
  • 28493249

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1070
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:31:31

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Christian Breinholt Sørensen (F) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Borgergade 24
  • 9440 Aabybro
  • 20817918

  • Skole: Jetsmark
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:27:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 212
Christina Breinholt Sørensen (F) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Borgergade 24
  • 9440 Aabybro
  • 22663770

  • Skole: Jetsmark
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:27:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 212
Konrad Breinholt Sørensen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Borgergade 24
  • 2440 Aabybro
  • 22663770

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:27:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 212
Holger Breinholt Sørensen (S) E(3+4 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Borgergade 24
  • 9440 Aabybro
  • 78christinabs@gmail.com
  • 22663770

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Christina Lindahl (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • Skole: Østre Skole
  • Betalt online d. 2019-11-08 19:53:23

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 208
Emil Lindahl (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • 51905675

  • Skole: Østre Skole, Middelfart
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-08 19:53:23

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 208
Magnus Lindahl (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • 42525440

  • Skole: Østre Skole, Middelfart
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-08 19:53:23

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 208
Kim Lindahl (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • kimlindahl@gmail.com
  • 51905675

  • Skole: Østre Skole
Davit Grigorian (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Østergade 26
  • 5580 Nørre Aaby
  • david200734@gmail.com
  • 42949805

  • Skole: Nørre Aaby Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1380
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:42:29
Hans Wester Juul-Madsen (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Estrupvej 44
  • 8543 Hornslet
  • 40972538

    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:32:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 204
Tobias Wester Juul-Madsen (S) E(3+4 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Estrupvej 44
  • 8543 Hornslet
  • teamwester@hotmail.com
  • 40972538

  • Skole: Hornslet Skole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:32:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Ludvig Skælbæk (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Fuglekildevej 15
  • 5690 Tommerup
  • clol@tietgen.dk
  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 959
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:20:27
Noah Skælbæk (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Fugelkildevej 15
  • 5690 Tommerup
  • clol@tietgen.dk
  • 40639675

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1050
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:14:02
Anders Biel (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 34, 4.tv.
  • 2100 Kbh Ø
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:29:16

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 200
Gustav Biel (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 34 4. tv.
  • 2100 København Ø
  • andersbiel@hotmail.com
  • 31140770

  • Skole: Sankt Annæ Gymnasium
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1077
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:29:22

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Marcus (søster) Wahler Halberg (A) Ribe
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:11:41

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 198
Marcus (far) Wahler Halberg (F) Ribe
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:09:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Annie Engrob Knudsen (F) Sønderjylland
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-08 06:08:17

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 196
Asger Engrob Knudsen (S) E(3+4 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Ribe Landevej 17
  • 6100 Haderslev
  • jdk@km.dk
  • 40569425

  • Skole: Fællesskolen Hammelev-Sct. Severin - afd. Sct. Severin
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-08 06:08:17

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Sofus Bøgebjerg Gregersen (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skalbjergvej 16
  • 5230 Odense M
  • 28599269

  • Skole: Sct. Albani skole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-07 23:50:10

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 194
Julius Bøgebjerg Gregersen (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skalbjergvej 16
  • 5230 Odense M
  • dortegregersen6@gmail.com
  • 28599269

  • Skole: Sct. Albani skole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Marcel Zygmanski (S) E(3+4 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Bethaniagade 3B
  • 8620 Kjellerup
  • zabazyga@gmail.com
  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 22:00:13

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 191
Søren Ladegaard (L) Viborg
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 22:00:13

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 191
Sebastian Ladegaard (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Normannsgranen 2
  • 8620 Kjellerup
  • anja.m.ladegaard@outlook.dk
  • 81750136

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Albert Mechlenburg Møller (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Præstevænget 5
  • 5871 Frørup
  • afm@km.dk
  • 51791093

  • Skole: Frem Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1781
  • Betalt online d. 2019-11-07 19:43:01
kalle harmborg-steinfath (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • aarestrupsvej 3
  • 5230 odense m
  • ellen.hamborg-petersen@rsyd.dk
  • 26802630

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 19:26:52
Pavan Venkatraman (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Collinsgade 4,2
  • 2100 København
  • pm@leapcraft.dk
  • Skole: Øbro Skakskole / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:28:21
Andrea Kongskov (S) C(7+8 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Engskovhaven 22
  • 8541 Skødstrup
  • andreakongskov@gmail.com
  • 30298796

  • Skole: Hornslet Skole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1352
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 17:24:59
Tinna Lund Nim (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Sønderdalen 8
  • 5260 Odense S
  • tnim@me.com
  • 22164540

  • Skole: Skt Klemensskolen
  • Betalt manuelt d. 2019-11-08 08:18:17
Villads Tolstrup (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Forhåbningsholms Alle 9a, 2tv
  • 1904 Frederiksberg C
  • 20764819

  • Skole: Skolen Ved Søerne
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 13:25:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 183
Janne Tolstrup (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 13:25:15

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Emilia Venø Piil (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Lisesmindevej 10
  • 5230 Odense M
  • dorthevnoe@storm-denmark.dk
  • 27109890

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-07 13:11:00
Ali Rana (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nellikevænget 13
  • 2625 Vallensbæk
  • rahail.rana@gmail.com
  • 30777749

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 973
  • Kommentar
    Ali Rana kom på en 3 plads til 2019 Københavnsmesterskab i København oktober 2019.
  • Betalt online d. 2019-11-07 11:53:02
Henrik Andersen (L) København
    Info omkring tilmeldte
  • Hostrupsvej 8, 3. tv.
  • 1950 Frederiksberg C
  • skakforsjov@gmail.com
  • 23266425

  • Skole: Skak for sjov
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 11:31:42
Jens Skov Andersen (F) Vejle
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 07:54:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 177
Emil Julius Skov Andersen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Mosevangen 46
  • 8700 Horsens
  • jsa_84@live.dk
  • 60158444

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 07:54:46

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jannick Skow (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Eyvinds Allé 12
  • 5250 Odense
  • 23808033

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 20:11:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 175
Mathias Skow (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Eyvinds Allé 12
  • 5250 Odense
  • jbs@rikkesege.dk
  • 23808033

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1002
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 20:11:47

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Søs Steensig (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Sønderbrogade 95A 1.
  • 8700 Horsens
  • 31616100

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 20:09:26

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 173
Naya Steensig (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Sønderbrogade 95A 1.
  • 8700 Horsens
  • steensig82@hotmail.com
  • 31616100

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1300
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 20:09:26

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Mathias Skogset Hansen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Drivkær 16
  • 2650 Hvidovre
  • tanjaskogset26@hotmail.com
  • 26291849

  • Skole: Præstemoseskolen
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1650
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 19:01:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 171