Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Rasmus Broch Jensen (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Rønnealle 66
  • 7451 Sunds
  • rasmus0704@gmail.com
  • 21831083

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2001
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1492
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:59:49
Charlotte Svendsen (A) Fyn
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:50:24

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 274
Mads Bilde Svendsen (L) Fyn
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:50:24

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 274
Bertram Bilde Hansen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Søndermarken 7
  • 5210 Odense NV
  • mads.bilde.Svendsen@skolekom.dk
  • 28216182

  • Skole: Paarup Skole
  • Fødselsår: 2013
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Elli-Sofie Munkegaard (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Hindsløkken 40a
  • 5690 Tommerup
  • susanne_mika@hotmail.com
  • 28781300

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:48:06
Jacob Frølund (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:13:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 271
Liv Frølund (S) D(5+6 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Rensdyrvej 42
  • 8382 Hinnerup
  • jacob@frolund.net
  • 21484553

  • Skole: Præstemarkskolen
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Martin Wehding (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • 50501718

  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:58:19

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 268
Anton Bønsvig Wehding (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • Skole: Sankt Annæ Gymnasiums Grundskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1404
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:58:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 268
Laurits Bønsvig Wehding (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • martin@wehding.dk
  • Skole: Sankt Annæ Gumnasiums Grundskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1434
Laura Skotte Frydendahl (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Sigfredsvej 9
  • 5200 Odense V
  • skotte@os.dk
  • 27116594

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 19:20:25
jakob Nielsen (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Søndermarken 81
  • 5580 Nørre Åby
  • ton@danfoss.com
  • 51718649

  • Skole: Nørre Aaby Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:02:09
Heidi Lauritzen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandholms Alle 8
  • 2650 Hvidovre
  • 30481069

  • Betalt online d. 2019-11-10 18:14:13

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 264
Isabella Lauritzen (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandholms Alle 8
  • 2650 Hvidovre
  • hhl@vive.dk
  • 30481069

  • Skole: Langhøjskolen
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Birgitte Brunsgaard Jacobsen (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Amstrupvej 2 A, Vroue
  • 7800 Skive
  • bir.bbj@gmail.com
  • 27627358

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2002
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1481
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 18:02:33
Rebecca Hallenberg (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Løkken 10
  • 6000 Kolding
  • chrhaldk@yahoo.dk
  • 20917802

  • Skole: Munkevængets Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:59:18
Huong Mai (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Hindsløkken 14
  • 5690 Tommerup
  • englunduffe@gmail.com
  • 28451021

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 7
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:00:38
Storm Sørensen (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Søfældevej 10
  • 5750 Ringe
  • prinsessesacha@gmail.com
  • 26253408

  • Skole: Krarup Friskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:27:46
Charlotte Ingemann (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Spicavænget 2
  • 7000 Fredericia
  • 60184621

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-10 17:21:56

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 258
Søren Ingemann (F) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Spicavænget 2
  • 7000 Fredericia
  • s.ingemann@gmail.com
  • 60184621

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 1981
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Aksel Kürstein Kjellberg (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Søndre Kystagervej 15
  • 2650 Hvidovre
  • piak@vive.dk
  • 51863027

  • Skole: Langhøjskolen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 17:05:55
Simon Bjørk Haarh (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Kirkegyden 10
  • 5642 Millinge
  • simon@haarh.net
  • 29704641

  • Skole: Nørre Aaby Skole
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1200
  • Betalt online d. 2019-11-10 17:05:39
Britta Schultz Svenningsen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Bjerregårdsvej 3, Vridsted
  • 7800 Skive
  • 29248231

  • Skole: Vestfjends Skoleskak
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 15:21:55

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 254
Jakob Schultz Svenningsen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Bjerregårdsvej 3, Vridsted
  • 7800 Skive
  • bss@bjerregaard.co
  • 29248231

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1486
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 15:21:55

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Camilla Heiberg (F) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Paaskestræde 8
  • 5000 Odense c
  • camilla.heiberg@yahoo.com
  • 30201606

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1352
  • Betalt online d. 2019-11-10 14:33:57
Marcus Kloster (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Mursejlervej 8
  • 8660 Skanderborg
  • berring@rasmussen.mail.dk
  • 61725979

  • Skole: Niels Ebbesen Skolen
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-10 13:59:56
Bjarke Jørgensen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Hængebøgen 42
  • 8620 Kjellerup
  • bjajrg@gmail.com
  • 27282525

  • Skole: Kjellerup Skoleskak
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 12:02:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 249
Magnus Nørgaard Jørgensen (S) D(5+6 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Hængebøgen 42
  • 8620 Kjellerup
  • magn275c@silkeskole.dk
  • 71752525

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 12:02:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 249
Pia Nørgaard >Nielsen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Hængebøgen 42
  • 8620 Kjellerup
  • pia.n.nielsen@gmail.com
  • 60899094

  • Skole: Kjellerup Skoleskak
Danny Ory-Hviid (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vejlebrovej 176, 1. Tv.
  • 2635 Ishøj
  • 60654969

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 11:09:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 247
Maja Ory-Hviid (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vejlebrovej 176, 1. Tv.
  • 2635 Ishøj
  • dannyhviid@hotmail.com
  • 60654969

  • Skole: Ishøj Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 11:09:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Clara Heiberg (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • 8 Paaskestræde
  • 5000 Odense C
  • clar3744@elevgr.dk
  • 22238744

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1352
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 09:40:38
Kristian A. Kähler Hagstrøm (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Platanhaven 7
  • 5500 Middelfart
  • snoevsen@hotmail.dk
  • 50523694

  • Skole: Strib Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 09:47:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 244
Anders Hagstrøm (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Platanhaven 7
  • 5500 Middelfart
  • anders@gallovini.dk
  • 50523694

  • Skole: Strib Skoleskak
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 09:47:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Vaidas Meskenas (S) D(5+6 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Kalkbrudsvej 3 A
  • 4640 Faxe
  • Virginijames@gmail.com
  • 42782460

  • Skole: Køge Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1235
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:10:48

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 242
Paulius Meskenas (S) C(7+8 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Kalkbrudsvej 3A
  • 4640 Faxe
  • virginijames@gmail.com
  • 42782460

  • Skole: Køge Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 2013
Filip Holm (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Skovsangervej 1
  • 8382 Hinnerup
  • ken@kierulf.dk
  • 21174163

  • Skole: Hinnerup Skoleskak
  • Fødselsår: 2002
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1900
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2020-01-08 10:04:14
Thomas Mygind (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Virring
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1330
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 08:31:53

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 239
Berit Skjernaa (F) Århus
  • Betalt online d. 2019-11-10 08:31:53

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Julius Mygind Møllegaard (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Åsumgårds alle 6
  • 5240 OdenseNØ
  • domy@ucl.dk
  • 26630034

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1240
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:01:19
Jonas Herborn (S) D(5+6 kl.) Frederiksborg
    Info omkring tilmeldte
  • Mosevej 9
  • 2635 Ishøj
  • herbornjonas@gmail.com
  • 53781288

  • Skole: Rudersdal Lilleskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1026
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 07:42:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 235
Thea Herborn (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Frederiksborg
    Info omkring tilmeldte
  • Mosevej 9
  • 2635 Ishøj
  • marie81@gmail.com
  • 28903700

  • Skole: Rudersdal Lilleskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 773
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 07:42:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 235
Michael Herborn (F) Frederiksborg
Frede Vognstoft Andreassen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Mullesgårdvej 55
  • 7620 Lemvig
  • erandreassen@hotmail.com
  • 60814624

  • Skole: Christinelystskolen
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 07:15:57
Trine Hviid Larsen (F) Roskilde
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 05:58:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 229
Oliver Hviid Larsen (S) E(3+4 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Munkeageren 21
  • 4600 Køge
  • carstenhviid@hotmail.com
  • 41627995

  • Skole: Køge Private Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 05:58:46

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Arvin Azizi (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Hybenvej 27 st th
  • 8700 Horsens
  • samana-ch@hotmail.com
  • 50406321

  • Skole: Stensballeskolen
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 17:39:17
Morten Just Svendsen (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:57:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 226
Nelly Amin Svendsen (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Højmosevej 25
  • 2400 KBH NV
  • nina.amin@hotmail.com
  • 20979181

  • Skole: Holbergskolen, København NV / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 0
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:57:23

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Sara Trier (A) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gyngemose Parkvej 10, 6. th
  • 2860 Søborg
  • S@raTrier.dk
  • Skole: Stengård skole
  • Fødselsår: 2010
  • Rating: 704
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 12:32:51

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 223