Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Noah Skælbæk (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Fugelkildevej 15
  • 5690 Tommerup
  • clol@tietgen.dk
  • 40639675

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1050
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:14:02
Davit Grigorian (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Østergade 26
  • 5580 Nørre Aaby
  • david200734@gmail.com
  • 42949805

  • Skole: Nørre Aaby Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1380
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:42:29
Magnus Lindahl (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • 42525440

  • Skole: Østre Skole, Middelfart
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-08 19:53:23

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 208
Patrick Bech (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • solevadvej 8
  • 5690 tommerup
  • jazzpar01@gmail.com
  • 28493249

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1070
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:31:31

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Nelly Amin Svendsen (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Højmosevej 25
  • 2400 KBH NV
  • nina.amin@hotmail.com
  • 20979181

  • Skole: Holbergskolen, København NV / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 0
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:57:23

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jonas Herborn (S) D(5+6 kl.) Frederiksborg
    Info omkring tilmeldte
  • Mosevej 9
  • 2635 Ishøj
  • herbornjonas@gmail.com
  • 53781288

  • Skole: Rudersdal Lilleskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1026
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 07:42:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 235
Julius Mygind Møllegaard (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Åsumgårds alle 6
  • 5240 OdenseNØ
  • domy@ucl.dk
  • 26630034

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1240
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:01:19
Vaidas Meskenas (S) D(5+6 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Kalkbrudsvej 3 A
  • 4640 Faxe
  • Virginijames@gmail.com
  • 42782460

  • Skole: Køge Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1235
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:10:48

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 242
Magnus Nørgaard Jørgensen (S) D(5+6 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Hængebøgen 42
  • 8620 Kjellerup
  • magn275c@silkeskole.dk
  • 71752525

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 12:02:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 249
Søren Ingemann (F) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Spicavænget 2
  • 7000 Fredericia
  • s.ingemann@gmail.com
  • 60184621

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 1981
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Charlotte Ingemann (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Spicavænget 2
  • 7000 Fredericia
  • 60184621

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-10 17:21:56

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 258
Huong Mai (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Hindsløkken 14
  • 5690 Tommerup
  • englunduffe@gmail.com
  • 28451021

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 7
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:00:38
Rebecca Hallenberg (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Løkken 10
  • 6000 Kolding
  • chrhaldk@yahoo.dk
  • 20917802

  • Skole: Munkevængets Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:59:18
jakob Nielsen (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Søndermarken 81
  • 5580 Nørre Åby
  • ton@danfoss.com
  • 51718649

  • Skole: Nørre Aaby Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:02:09
Laura Skotte Frydendahl (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Sigfredsvej 9
  • 5200 Odense V
  • skotte@os.dk
  • 27116594

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 19:20:25
Laurits Bønsvig Wehding (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • martin@wehding.dk
  • Skole: Sankt Annæ Gumnasiums Grundskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1434
Anton Bønsvig Wehding (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • Skole: Sankt Annæ Gymnasiums Grundskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1404
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:58:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 268
Liv Frølund (S) D(5+6 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Rensdyrvej 42
  • 8382 Hinnerup
  • jacob@frolund.net
  • 21484553

  • Skole: Præstemarkskolen
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Kristian Melholdt (S) D(5+6 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Kløvervej 47
  • 6100 Haderslev
  • morten.melholdt@gmail.com
  • 24424126

  • Skole: Erlev Skole - afd. Buegade
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 20:14:27
Nikolaj Mejlvang (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:44

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Kasper Kristensen (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:41

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Aslak Jensen (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Hans Rømer Skolen
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:39

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Johanna Westh (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:36

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Marcus Hadera Madsen (S) D(5+6 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Langs Banen 11
  • 9490 Pandrup
  • 20926228

  • Skole: Jetsmarkskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-15 08:14:53

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 327
Vitus Bondo Medhus (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvejen 61b
  • 7120 Vejle Øst
  • jespermedhus@gmail.com
  • 40719899

  • Skole: Kirkebakkeskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1671
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-21 11:13:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Nor Merrild Skytte (S) E(3+4 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • 11111111

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Jakob Merrild Kristensen (L) E(3+4 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • Skole: ISB
  • Fødselsår: 2010
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:29

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Sarah Sima Derlich (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Carstensgade 6
  • 1770 Vesterbro
  • Skole: Individuelt medlem
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1153
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:57:28

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 25
Freyja Hougaard (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vagtmestervej 16, 4mf
  • 2400 København NV
  • graa@image.dk
  • 11111111

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 22:07:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Storm Dahl Steensen (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Store Kongensgade 68, 4.th.
  • 1264 København K
  • jesper_steensen_10@yahoo.dk
  • 22229963

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 15:33:58

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Simon Nam Zettler (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Herluf Trolles Gade 26a
  • 1052 Kopenhagen
  • inz0129@gmail.com
  • 60560496

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 17:10:37

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
alexander kariniotakis barnholdt (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • havebo 4g
  • 2500 valby
  • tony_karinio@hotmail.com
  • 31200168

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Asbjørn Vesterkær Slavensky (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Langelandsvej 30, 4.sal
  • 2000 Frederiksberg
  • essl@tv2lorry.dk
  • 40383464

  • Skole: Skolen på Nyelandsvej / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1341
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-29 09:56:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Shubh Vardaan Rastogi (S) E(3+4 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • eras0008@edu.isbillund.com
  • 31101030

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-07 08:00:04
Emma Nielsen (S) E(3+4 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Ørslevklostervej 63
  • 7840 Højslev
  • camillafrits@hotmail.com
  • 26138241

  • Skole: Skive Skakskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 869
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:11:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Emil Zander (S) E(3+4 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • zanderemil@gmail.com
  • 53551153

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1463
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:56:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 81
Egil Johansen (S) E(3+4 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Fredensvej 22
  • 8680 Ry
  • runejo@mail.dk
  • 60837585

  • Skole: Niels Ebbesens Skolen
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 18:16:59

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Caroline Lindegaard Bruntse (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • anne1906@assensskoler.dk
  • 23230603

  • Skole: Skt Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1077
Kathrine Lindegaard Bruntse (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • 23230603

  • Skole: Skt Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1018
  • Betalt online d. 2019-11-03 14:04:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 93
Marius Sønnichsen (S) E(3+4 kl.) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Kiderisvej 6
  • 7400 Herning
  • kristian@soennichsen.biz
  • 61276970

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Liva Buddha Jensen (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Buevej 8
  • 8700 Horsens
  • liva1921@horsens-skoler.dk
  • 42224196

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1149
  • Kommentar
    Jeg er allergisk over for rå tomater.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:04:51

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Anton Breinholt Hoffmann (S) E(3+4 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Perikumvej 4
  • 9440 Aabybro
  • 25209090

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
  • Betalt online d. 2019-11-04 07:20:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 110
August Hansen (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Svanevej 2
  • 7000 Fredericia
  • 60891120

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 09:09:57

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 114
Klara Lund Nim (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Sønderdalen 8
  • 5260 Odense S
  • tnim@me.com
  • 22164540

  • Skole: Skt. Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:24:21
Albert Scheibye (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nansensgade 43
  • 1366 København K
  • s_scheibye@hotmail.com
  • 24600222

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Oliver Käehne Snedker (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • d.snedker@gmail.com
  • 23327256

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-05 07:06:35
Emil macholm nielsen (S) E(3+4 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Bakkevaj 7
  • 6100 Haderslev
  • kamille.dk@jubii.dk
  • 81714064

  • Skole: Fællesskolen Hammelev-Sct. Severin - afd. Sct. Severin
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Johan Caspers (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldsensgade 24
  • 8700 Horsens
  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 19:42:16

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 152
Leia Andries (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • magda@dadlnet.dk
  • 25725350

  • Skole: Østre Skole, Middelfart
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1176
Anna Sofie Li (S) E(3+4 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Plantagevej 5
  • 2680 Solrød Strand
  • nl3436@gmail.com
  • 27894107

  • Skole: Køge Private Realskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 00:39:33

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt: