Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Max Sønnichsen (S) D(5+6 kl.) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Kiderisvej 6
  • 7400 Herning
  • max@soennichsen.biz
  • 93907191

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:51:13

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 99
Mejse Bernberg (S) E(3+4 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • XXX
  • 1234 XX
  • fyr.mejlvang@gmail.com
  • 20152590

  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Mette Käehne (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • Skole: Giersings Realskole
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:48:55

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 140
Michael Ehrenreich (L) Århus
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 18:02:10

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 293
Michael Caspers (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldsensgade 24
  • 8700 Horsens
  • mcaspers@gmail.com
  • 24668959

  • Skole: Horsens Byskole
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 19:42:16

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Michael Herborn (F) Frederiksborg
Michelle Tychsen (A) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Rødtjørnevej 10
  • 7000 Fredericia
  • 20144578

  • Betalt online d. 2019-10-30 13:45:45

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 62
Mie Jacobsen (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Allestedgårdsvej 10
  • 5672 Broby
  • mie@castlib.dk
  • 31906387

Mikkel Mejlvang (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • XXX
  • 1234 XX
  • fyr.mejlvang@gmail.com
  • 20152590

  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Mikkel Strandby Hansen (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Glorupvej 12, Svindinge
  • 5853 Ørbæk
  • maaah@slagelse.dk
  • 92436715

  • Skole: Individuel medlem
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1728
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-01 15:33:24
Mikkel Vinh Løftgaard (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Nils Erlings Allé 32
  • 5250 Odense SV
  • hl@kjv.dk
  • 20667733

  • Skole: Læseforeningen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1643
  • Betalt online d. 2019-11-06 14:02:42
Mikolaj Oliver Nogalski (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 billund
  • Skole: ISB
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:38

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Morten Just Svendsen (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:57:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 226
Nanna Elleby (F) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Naya Steensig (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Sønderbrogade 95A 1.
  • 8700 Horsens
  • steensig82@hotmail.com
  • 31616100

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1300
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 20:09:26

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Nelly Amin Svendsen (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Højmosevej 25
  • 2400 KBH NV
  • nina.amin@hotmail.com
  • 20979181

  • Skole: Holbergskolen, København NV / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 0
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:57:23

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Nicholas Voldsgaard (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Ildfuglevænget 238
  • 5260 Odense S
  • linevoldsgaard@hotmail.com
  • 21605665

  • Skole: Individuelt medlem
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-05 11:31:30
Niels Sandmann (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Pederstrupvej 24
  • 5210 Odense NV
  • 61663541

  • Skole: Frem
  • Betalt online d. 2019-11-11 20:44:38

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 303
Nikki Holm (F) Sønderjylland
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 17:37:44

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Nikolaj Mejlvang (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:44

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Noa Sinding (A) D(5+6 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • aksel sørensens vej 6
  • 8543 hornslet
  • 60890533

  • Skole: Hornslet Skole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1397
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 11:42:58

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 40
Noah Fræmohs (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 17, 3. th
  • 2100 København
  • 11111111

  • Skole: Langelinieskolen / Øbro Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Noah har laktoseintolerance
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:38:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 22
Noah Skælbæk (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Fugelkildevej 15
  • 5690 Tommerup
  • clol@tietgen.dk
  • 40639675

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1050
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:14:02
Noah Emilius Richter-Bjerre (S) E(3+4 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Rosenkrantzvej 17
  • 8543 Hornslet
  • simonrbjerre@gmail.com
  • 61953402

  • Skole: Hornslet Skole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1150
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 19:02:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Nor Merrild Skytte (S) E(3+4 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • 11111111

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Oliver Grensteen (S) E(3+4 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Mågevej 14
  • 8600 Silkeborg
  • s.grensteen@hotmail.com
  • 31211052

  • Skole: Midtjysk Skakskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 09:52:13
Oliver Gabrielsen (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nørrevold 80, 4 tv
  • 1358 København
  • oliver.gabrielsen@gmail.com
  • 20364797

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2002
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1113
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:11:08
Oliver Holm (S) D(5+6 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Naffet 28b, 3. th
  • 6100 Haderslev
  • nikki_holm@hotmail.com
  • 60746201

  • Skole: Fællesskolen Hammelev-Sct. Severin - afd. Sct. Severin
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 17:37:44

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 125
Oliver Trier (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gyngemose Parkvej 10, 6. th
  • 2860 Søborg
  • oliver@trier.tokyo
  • 29732828

  • Skole: Stengård skole
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1678
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 12:32:51

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Oliver Hviid Larsen (S) E(3+4 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Munkeageren 21
  • 4600 Køge
  • carstenhviid@hotmail.com
  • 41627995

  • Skole: Køge Private Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 05:58:46

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Oliver Käehne Snedker (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • d.snedker@gmail.com
  • 23327256

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-05 07:06:35
Oscar Veiergang (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Peblinge Dossering 36 st
  • 2200 København N
  • oscarveiergang@gmail.com
  • 22685671

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1043
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-15 08:15:14

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Oscar Engkær (S) C(7+8 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:52

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Oskar Fiellau (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Hunderupvej 52
  • 5000 Odense
  • sine.aa@gmail.com
  • 22549932

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-11 09:43:23
Oskar Breiholt Hoffmann (S) D(5+6 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Perikumvej 4
  • 9440 Aabybro
  • tobias@gemidan.dk
  • 25209090

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1255
Oskar Petersen Lennards (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Sankelmarksvej 40
  • 8600 Silkeborg
  • Skole: Midtjysk Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:07:08

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 73
Patrick Hansen (S) E(3+4 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:31

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
Patrick Bech (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • solevadvej 8
  • 5690 tommerup
  • jazzpar01@gmail.com
  • 28493249

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1070
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:31:31

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Paulius Meskenas (S) C(7+8 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Kalkbrudsvej 3A
  • 4640 Faxe
  • virginijames@gmail.com
  • 42782460

  • Skole: Køge Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 2013
Pavan Venkatraman (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Collinsgade 4,2
  • 2100 København
  • pm@leapcraft.dk
  • Skole: Øbro Skakskole / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:28:21
Peter Larsen (L) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Peter Riis (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Nederbyen 9
  • 8700 Horsens
  • riispeter@hotmail.com
  • 51243852

  • Skole: Stensballeskolen
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:19:45
Peter Fink-Andersen (F) Århus
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:59:29

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 101
Peter Vedel (S) E(3+4 kl.) Frederiksborg
    Info omkring tilmeldte
  • Uglevej 23, 2. t.h.
  • 2400 København NV
  • henriettevedel@gmail.com
  • 31744449

  • Skole: Rudersdal Lilleskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 997
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 09:49:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Peter Holst (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Eyvinds Allé 18
  • 5250 Odense SV
  • kurtholst@hotmail.com
  • 24593762

  • Skole: Sct. Albani skole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Philip Nielsen (S) C(7+8 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Ørslevklostervej 63
  • 7840 Højslev
  • camillafrits@hotmail.com
  • 26138241

  • Skole: Skive Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1618
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-17 08:29:14

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Philip Holme (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Søndergade 114
  • 8620 Kjellerup
  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 18:33:28

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 295
Philip Uhre Knudsen (S) D(5+6 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Rønne Alle 85
  • 8600 Silkeborg
  • Kentuhreknudsen@hotmail.com
  • 21964640

  • Skole: Midtjysk Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1743
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-21 11:42:22

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Pia Nørgaard >Nielsen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Hængebøgen 42
  • 8620 Kjellerup
  • pia.n.nielsen@gmail.com
  • 60899094

  • Skole: Kjellerup Skoleskak
Rasmus Broch Jensen (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Rønnealle 66
  • 7451 Sunds
  • rasmus0704@gmail.com
  • 21831083

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2001
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1492
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:59:49