Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Klavs Vedel (F) Frederiksborg
  • Betalt online d. 2019-11-09 09:49:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 218
Konrad Breinholt Sørensen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Borgergade 24
  • 2440 Aabybro
  • 22663770

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:27:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 212
Kristian Melholdt (S) D(5+6 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Kløvervej 47
  • 6100 Haderslev
  • morten.melholdt@gmail.com
  • 24424126

  • Skole: Erlev Skole - afd. Buegade
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 20:14:27
Kristian Burgaard (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Goldschmidtsvænget 7
  • 5230 Odense M
  • kristianburgaard@gmail.com
  • 53782504

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1446
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-30 19:31:59

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 68
Kristian A. Kähler Hagstrøm (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Platanhaven 7
  • 5500 Middelfart
  • snoevsen@hotmail.dk
  • 50523694

  • Skole: Strib Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 09:47:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 244
Kurt Holst (F) Fyn
  • Betalt online d. 2019-11-09 11:52:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 220
Lasse Hartsø Jarlskov (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:03:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 103
Laura Skotte Frydendahl (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Sigfredsvej 9
  • 5200 Odense V
  • skotte@os.dk
  • 27116594

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 19:20:25
Laurits Bønsvig Wehding (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • martin@wehding.dk
  • Skole: Sankt Annæ Gumnasiums Grundskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1434
Leia Andries (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • magda@dadlnet.dk
  • 25725350

  • Skole: Østre Skole, Middelfart
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1176
Leif Jürgensen (L) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vermundsgade 6, 1.th
  • 2100 København
  • leifjuergensen1@gmail.com
  • 26849908

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 1958
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-28 15:36:06

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Leonard Samoilenko (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Damagervej 18, 2 tv
  • 2450 København SV
  • liudmila.samoilenko@gmail.com
  • 50405629

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1050
  • Kommentar
    Jeg vil være meget glad til at opdatere til dobbeltværelse, hvis det er muligt.
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:21:40

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Linda Falkesgaard (F) København
  • Betalt online d. 2019-10-23 20:38:10

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 11
Line Voldsgaard (F) Fyn
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 10:36:06
Linus Jacobsen (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Allestedgårdsvej 10
  • 5672 Broby
  • Skole: Frem Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-11 07:33:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 281
Liudmila Samoilenko (F) København
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:21:29

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 38
Liv Frølund (S) D(5+6 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Rensdyrvej 42
  • 8382 Hinnerup
  • jacob@frolund.net
  • 21484553

  • Skole: Præstemarkskolen
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Liva Buddha Jensen (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Buevej 8
  • 8700 Horsens
  • liva1921@horsens-skoler.dk
  • 42224196

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1149
  • Kommentar
    Jeg er allergisk over for rå tomater.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:04:51

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Ludvig Mætzke Tandrup (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Egeskovvej 81
  • 7000 Fredericia
  • ludvig@maetzke-tandrup.dk
  • 51231330

  • Skole: Fredericia Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 21:21:12

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Ludvig Skælbæk (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Fuglekildevej 15
  • 5690 Tommerup
  • clol@tietgen.dk
  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 959
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:20:27
Mads Mætzke Tandrup (F) Vejle
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 21:21:12

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 135
Mads Bilde Svendsen (L) Fyn
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:50:24

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 274
Magda Andries (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • 25725350

  • Betalt online d. 2019-11-05 22:16:17

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 158
Magnus Fink Weis (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Krekærlunds Alle 30
  • 8340 Malling
  • pfink1976@gmail.com
  • 61272990

  • Skole: Malling Skole
  • Fødselsår: 2013
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:59:29

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Magnus Lindahl (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • 42525440

  • Skole: Østre Skole, Middelfart
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-08 19:53:23

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 208
Magnus Käehne Snedker (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • d.snedker@gmail.com
  • 23327256

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-05 07:08:21
Magnus Nørgaard Jørgensen (S) D(5+6 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Hængebøgen 42
  • 8620 Kjellerup
  • magn275c@silkeskole.dk
  • 71752525

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 12:02:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 249
Maja Ory-Hviid (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vejlebrovej 176, 1. Tv.
  • 2635 Ishøj
  • dannyhviid@hotmail.com
  • 60654969

  • Skole: Ishøj Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 11:09:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Maja Merete Nielsen (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Kastanien 8 st th
  • 7120 Vejle Ø
  • r.m.c@live.dk
  • 60630702

  • Skole: Hældagerskolen
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 15:01:01

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Majken Legarth (F) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:57

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Mallie Stage-Steffensen (S) E(3+4 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Ahornvej 3
  • 4623 Lille Skensved
  • Skole: Køge Private Realskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-06 15:07:58

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 167
Marcel Zygmanski (S) E(3+4 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Bethaniagade 3B
  • 8620 Kjellerup
  • zabazyga@gmail.com
  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 22:00:13

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 191
Marcus Wahler Halberg (S) D(5+6 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • 11111111

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:24

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Marcus Hadera Madsen (S) D(5+6 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Langs Banen 11
  • 9490 Pandrup
  • 20926228

  • Skole: Jetsmarkskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-15 08:14:53

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 327
Marcus Kloster (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Mursejlervej 8
  • 8660 Skanderborg
  • berring@rasmussen.mail.dk
  • 61725979

  • Skole: Niels Ebbesen Skolen
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-10 13:59:56
Marcus (far) Wahler Halberg (F) Ribe
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:09:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Marcus (søster) Wahler Halberg (A) Ribe
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:11:41

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 198
Marianne Majvang (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Pederstrupvej 24
  • 5210 Odense NV
  • majvang@hotmail.com
  • 28143551

  • Skole: Frem
  • Betalt online d. 2019-11-11 20:44:38

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 303
Marie Mejlvang (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:44

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
Marie Juul (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:37:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 119
Marius Sønnichsen (S) E(3+4 kl.) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Kiderisvej 6
  • 7400 Herning
  • kristian@soennichsen.biz
  • 61276970

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Marius Bøss Sørensen (S) C(7+8 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • V. Børstingvej 20
  • 7800 Skive
  • mariusvbs@gmail.com
  • 42582402

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1289
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 19:38:36

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 300
Martin Wehding (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • 50501718

  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:58:19

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 268
Martin Petersen Lennards (F) Århus
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:07:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Mathias Tychsen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Rødtjørnevej 10
  • 7000 Fredericia
  • jt@tychsen-transport.dk
  • 20144578

  • Skole: Fredericia Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Mathias Wallin Nielsen (S) D(5+6 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Bækkevej 37, Harridslev
  • 8930 Randers NØ
  • karina.d.nielsen@hotmail.com
  • 51764605

  • Skole: Randers Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1174
  • Kommentar
    Da Mathias har diabetes 1 skal han måles om natten, derfor vil vi gerne sættes på venteliste til et dobbeltværelse i tilfælde af at nogen skulle springe fra.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:54:03

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Mathias Skow (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Eyvinds Allé 12
  • 5250 Odense
  • jbs@rikkesege.dk
  • 23808033

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1002
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 20:11:47

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Mathias Skogset Hansen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Drivkær 16
  • 2650 Hvidovre
  • tanjaskogset26@hotmail.com
  • 26291849

  • Skole: Præstemoseskolen
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1650
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 19:01:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 171
Matt Han (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Lodsvej 81
  • 2650 Hvidovre
  • matt@han.dk
  • 42706868

  • Skole: Hvidovre Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1093
  • Betalt online d. 2019-11-11 20:48:49
Max Moloney (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Noerregade 1
  • 5970 aeroeskoebing
  • maxmoloney41@gmail.com
  • 21394569

  • Skole: Nørre Aaby Skole
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1100
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 21:38:00