Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Heidi Lindegaard Skov (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Fuglekildevej 13
  • 5690 Tommerup
  • sveske007@gmail.com
  • 51943141

  • Fødselsår: 1980
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:34:53
Henrik Kindt Nielsen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • David Christensens vej 7
  • 8620 Kjellerup
  • Kommentar
    Ankommer mellem 18:00 - 19:00.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 19:03:18

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 85
Henrik Andersen (L) København
    Info omkring tilmeldte
  • Hostrupsvej 8, 3. tv.
  • 1950 Frederiksberg C
  • skakforsjov@gmail.com
  • 23266425

  • Skole: Skak for sjov
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 11:31:42
Holger Breinholt Sørensen (S) E(3+4 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Borgergade 24
  • 9440 Aabybro
  • 78christinabs@gmail.com
  • 22663770

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Huong Mai (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Hindsløkken 14
  • 5690 Tommerup
  • englunduffe@gmail.com
  • 28451021

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 7
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:00:38
Ingo Zettler (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Herluf Trolles Gade 26a
  • 1052 Kobenhavn
  • ingo.zettler@psy.ku.dk
  • 60560496

  • Fødselsår: 1981
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 17:10:37

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 44
Ingrid Elmer Nielsen-Refs (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S.
  • ingridelmernr@gmail.com
  • 53760333

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1500
  • Kommentar
    Rating er hurtig rating Også kvalificeret som nr.1 til kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-10-29 08:09:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 56
Isabel Hadera Madsen (S) E(3+4 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Langsbanen 11
  • 9490 Pandrup
  • kristianmadsen81@hotmail.com
  • 20926228

  • Skole: Skolecenter jetsmark
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Isabella Lauritzen (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandholms Alle 8
  • 2650 Hvidovre
  • hhl@vive.dk
  • 30481069

  • Skole: Langhøjskolen
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Jacob Frølund (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:13:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 271
Jacob Hald Pedersen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Brønshøj Kirkevej 53, st
  • 2700 Brønshøj
  • jacob3460@gmail.com
  • 21268387

  • Betalt online d. 2019-10-23 20:38:10

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 11
jakob Nielsen (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Søndermarken 81
  • 5580 Nørre Åby
  • ton@danfoss.com
  • 51718649

  • Skole: Nørre Aaby Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:02:09
Jakob Merrild Kristensen (L) E(3+4 kl.) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • Skole: ISB
  • Fødselsår: 2010
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:29

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Jakob Kindt Nielsen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • David Christensens vej 7
  • 8620 Kjellerup
  • jakobkindtnielsen@hotmail.com
  • 24225485

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1663
  • Kommentar
    Ankommer mellem 18:00 - 19:00 fredag, og vil gerne spille lynskak på trods af den sene ankomst. Håber det er okay.
Jakob Trier (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gyngemose Parkvej 10, 6. th
  • 2860 Søborg
  • J@kobTrier.dk
  • 30754047

  • Fødselsår: 1974
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 12:32:51

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 223
Jakob Schultz Svenningsen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Bjerregårdsvej 3, Vridsted
  • 7800 Skive
  • bss@bjerregaard.co
  • 29248231

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1486
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 15:21:55

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Janne Tolstrup (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 13:25:15

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jannick Skow (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Eyvinds Allé 12
  • 5250 Odense
  • 23808033

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 20:11:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 175
Jannik Zander (F) Viborg
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:56:30

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jens Skov Andersen (F) Vejle
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 07:54:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 177
Jeppe Hald Falkesgaard (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Brønshøj Kirkevej 53, st
  • 2700 Brønshøj
  • jeppehaldfalkesgaard@gmail.com
  • 61695200

  • Skole: Brønshøj Skole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1957
Jesper Holme (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Søndergade 114
  • 8620 Kjellerup
  • jesper@holme.biz
  • 23699650

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2010
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 18:33:28

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jesper Steensen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Store Kongensgade 68, 4.th.
  • 1264 København K
  • jee@pfa.dk
  • 51700854

  • Fødselsår: 1971
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 15:33:58

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 42
Jesper Bondo Medhus (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvejen 61b
  • 7120 Vejle Øst
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-21 11:13:08

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 7
Jesper Lindegaard Bruntse (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • 20828680

  • Skole: Skt. Klemensskolen
  • Betalt online d. 2019-11-03 14:04:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 93
Jesper Møller Andersen (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Carl Roses Vej 1
  • 7000 Fredericia
  • jma@bramidan.dk
  • 41390910

  • Skole: Fredericia Realskole
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 22:54:56

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 279
Jette Tychsen (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Rødjørnevej 10
  • 7000 Fredericia
  • 20144578

  • Betalt online d. 2019-10-30 13:45:45

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 62
Johan Caspers (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldsensgade 24
  • 8700 Horsens
  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 19:42:16

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 152
Johan Holst (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • 5250 Odense SV
  • johanholst@hotmail.dk
  • 91253618

  • Skole: Sct. Albani skole
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-09 11:52:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 220
Johanna Westh (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:36

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Jonas Herborn (S) D(5+6 kl.) Frederiksborg
    Info omkring tilmeldte
  • Mosevej 9
  • 2635 Ishøj
  • herbornjonas@gmail.com
  • 53781288

  • Skole: Rudersdal Lilleskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1026
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 07:42:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 235
Jonathan Jacobsen (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Allestedgårdsvej 10
  • 5672 Broby
  • jonathan@castlib.dk
  • 41576387

  • Skole: Frem Skakskole
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1777
Julian Bjerregaard Hagen (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 26719581

  • Skole: Ingen
  • Kommentar
    Der er valgt overnatning i klasselokale, men vi har sendt mail vedrørende om det er ok Julian (3 år) sover i dobbeltværelse sammen med forældrene mod, at vi til gengæld betaler de 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:55:56

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Julius Bøgebjerg Gregersen (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skalbjergvej 16
  • 5230 Odense M
  • dortegregersen6@gmail.com
  • 28599269

  • Skole: Sct. Albani skole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Julius Mygind Møllegaard (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Åsumgårds alle 6
  • 5240 OdenseNØ
  • domy@ucl.dk
  • 26630034

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1240
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 08:01:19
kalle harmborg-steinfath (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • aarestrupsvej 3
  • 5230 odense m
  • ellen.hamborg-petersen@rsyd.dk
  • 26802630

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 19:26:52
kamille macholm (F) Sønderjylland
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:25:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 147
Karen Gramkow Johansen (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:23:05
Karin Fræmohs (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 17, 3. th
  • 2100 København
  • karin@karin.dk
  • 22612281

  • Kommentar
    Jeg har laktoseintolerance....
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:38:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Karina Nielsen (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Bækkevej 37, Harridslev
  • 8930 Randers NØ
  • 51764605

  • Kommentar
    Da Mathias har diabetes 1 skal han måles om natten, derfor vil vi gerne sættes på venteliste til et dobbeltværelse i tilfælde af at nogen skulle springe fra.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:54:03

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 79
Karl Emil Elmer Nielsen-Refs (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S.
  • karlemilelmer@icloud.com
  • 31680333

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1640
  • Kommentar
    Rating anført er hurtig rating (alm. rating: 1531)
  • Betalt online d. 2019-10-29 08:09:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 56
Karolina Sudwoj-Nogalska (F) Ribe
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 10:01:26
Karsten Graa Hougaard (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vagtmestervej 16, 4.mf
  • 2400 København
  • drgraa@gmail.com
  • 51929890

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 22:07:08

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 29
Kasper Kristensen (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:41

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Kathrine Lindegaard Bruntse (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • 23230603

  • Skole: Skt Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1018
  • Betalt online d. 2019-11-03 14:04:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 93
Katrine Dalsgaard (S) D(5+6 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldbjergvej 42
  • 7800 Skive
  • 965138@gmail.com
  • 40463899

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 18:34:49

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Ken Morten Hansen (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 19:01:07

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Kim Rynkjøb (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • 31428571

  • Betalt manuelt d. 2019-11-14 13:15:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 27
Kim Lindahl (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • kimlindahl@gmail.com
  • 51905675

  • Skole: Østre Skole
Klara Lund Nim (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Sønderdalen 8
  • 5260 Odense S
  • tnim@me.com
  • 22164540

  • Skole: Skt. Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:24:21