Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Charlotte Svendsen (A) Fyn
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:50:24

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 274
Cheyenne Nielsen (S) D(5+6 kl.) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Thrigesvej 13a. 2th
  • 7400 Herning
  • hdsjn@hotmail.com
  • 23912964

  • Skole: Herning Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Tåler ikke rå tomater
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 10:02:38
Christian Ringsmose (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Engvej 66
  • 5230 Odense M
  • christianringsmose@gmail.com
  • 61451989

  • Skole: Frem Skakskole
  • Fødselsår: 2002
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1623
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 15:08:09
Christian Bjørn Norup Rasmussen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • tinenorup@hotmail.com
  • 27508775

  • Skole: Langhøjskolen, Hvidovre
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Kommentar
    Er i tvivl om ovenstående (kval, gruppe, rating). Christian går i 2.b og vandt 1. pladsen til skakmesterskaberne i Hvidovre slut oktober i år.
Christian Kiilerich Andresen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Eddavænget 5
  • 5210 Odense
  • jk@sdu.dk
  • 51427177

  • Skole: Sct. Albani Skole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:26:20
Christian Breinholt Sørensen (F) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Borgergade 24
  • 9440 Aabybro
  • 20817918

  • Skole: Jetsmark
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:27:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 212
Christina Lindahl (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • Skole: Østre Skole
  • Betalt online d. 2019-11-08 19:53:23

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 208
Christina Breinholt Sørensen (F) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Borgergade 24
  • 9440 Aabybro
  • 22663770

  • Skole: Jetsmark
  • Betalt online d. 2019-11-08 20:27:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 212
Christoffer Bjørn Norup Rasmussen (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • 27508775

  • Kommentar
    Bror til Clara og Christian, som begge deltager i DM
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 20:42:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 154
Clara Bjørn Norup Rasmussen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • 27508775

  • Skole: Langhøjskolen, Hvidovre
  • Fødselsår: 2013
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Kommentar
    Er i tvivl om ovenstående oplysninger (kval, rating). Clara vandt 1. pladsen i skakmesterskaberne i Hvidovre sidst i oktober i år.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 20:42:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 154
Clara Heiberg (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • 8 Paaskestræde
  • 5000 Odense C
  • clar3744@elevgr.dk
  • 22238744

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1352
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 09:40:38
Claus Marker (L) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:05

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Cristina Sima (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:57:28

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Daniel Snedker (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Poul Møllers Vej 1
  • 5230 Odense M
  • d.snedker@gmail.com
  • 23327256

  • Skole: Giersings Realskole
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:49:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Daniel Tuk Hartsø Jarlskov (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Svanedammen 13
  • 2605 Brøndby
  • Lasse@jarlskov.dk
  • 28270313

  • Skole: Nørrebro Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1770
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:03:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Danny Ory-Hviid (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vejlebrovej 176, 1. Tv.
  • 2635 Ishøj
  • 60654969

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 11:09:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 247
David Ionut Mutu Donos (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • sori0045@edu.isbillund.com
  • 11111111

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Davit Grigorian (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Østergade 26
  • 5580 Nørre Aaby
  • david200734@gmail.com
  • 42949805

  • Skole: Nørre Aaby Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1380
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:42:29
Divyasri Vasanth (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Ribe
    Info omkring tilmeldte
  • skolevej 24
  • 7190 Billund
  • vasanth.me@gmail.com
  • 31101030

  • Skole: International School of Billund
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:27:50

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 14
Dorota Knudsen (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Rønne Alle 85
  • 8600 Silkeborg
  • 21964640

  • Kommentar
    Deler dobbeltværelse med Philip Uhre Knudsen
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-21 11:42:22

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 9
Egil Johansen (S) E(3+4 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Fredensvej 22
  • 8680 Ry
  • runejo@mail.dk
  • 60837585

  • Skole: Niels Ebbesens Skolen
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 18:16:59

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Elias Jacobsen (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Allestedgårdsvej 10
  • 5672 Broby
  • Skole: Frem Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-11 07:33:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 281
Elin Wu (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Ellemosevej 35
  • 2900 Hellerup
  • jian_dfh@hotmail.com
  • 42788282

  • Skole: Nørrebro Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Rating
  • Betalt online d. 2019-11-05 18:47:18
Elli-Sofie Munkegaard (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Hindsløkken 40a
  • 5690 Tommerup
  • susanne_mika@hotmail.com
  • 28781300

  • Skole: Verninge Skole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-10 20:48:06
Emil Zander (S) E(3+4 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • zanderemil@gmail.com
  • 53551153

  • Skole: Kjellerup Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1463
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:56:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 81
Emil macholm nielsen (S) E(3+4 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Bakkevaj 7
  • 6100 Haderslev
  • kamille.dk@jubii.dk
  • 81714064

  • Skole: Fællesskolen Hammelev-Sct. Severin - afd. Sct. Severin
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Emil Julius Skov Andersen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Mosevangen 46
  • 8700 Horsens
  • jsa_84@live.dk
  • 60158444

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 07:54:46

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Emil Lindahl (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Finlandsvej 41
  • 5500 Middelfart
  • 51905675

  • Skole: Østre Skole, Middelfart
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-08 19:53:23

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 208
Emil Møller Andersen (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Carl Roses Vej 1
  • 7000 Fredericia
  • jesper__moller@hotmail.com
  • 41390910

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 22:54:56

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Emilia Venø Piil (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Lisesmindevej 10
  • 5230 Odense M
  • dorthevnoe@storm-denmark.dk
  • 27109890

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-07 13:11:00
Emma Nielsen (S) E(3+4 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Ørslevklostervej 63
  • 7840 Højslev
  • camillafrits@hotmail.com
  • 26138241

  • Skole: Skive Skakskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 869
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:11:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Erasmus Adamonis (L) Ribe
Erik Pontoppidan (L) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Underager 14
  • 7120 Vejle Ø
  • methac@stofanet.dk
  • 27215558

  • Skole: Kirkebakkeskolen
  • Betalt manuelt d. 2019-10-28 11:59:58
Erik Elmer Rasmussen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S
  • olivenolie@gmail.com
  • 26252640

  • Skole: Amager Skakforening
Esben Elstrøm (S) C(7+8 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Moltkesvej 14
  • 9000 Aalborg
  • kimelstrom@gmail.com
  • 23701612

  • Skole: Aalborg Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 15:05:20

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Espen Slavensky (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Langelandsvej 30, 4.sal
  • 2000 Frederiksberg
  • 40383464

    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-29 09:56:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 60
Fezan Sarwar (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Sjælør Boulevard 85, 1.tv
  • 2500 Valby
  • fezansarwar@gmail.com
  • 25555168

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2001
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Spiser kun halal-mad!
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-28 15:36:06

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 54
Filip Holm (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Skovsangervej 1
  • 8382 Hinnerup
  • ken@kierulf.dk
  • 21174163

  • Skole: Hinnerup Skoleskak
  • Fødselsår: 2002
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1900
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2020-01-08 10:04:14
Frede Vognstoft Andreassen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Mullesgårdvej 55
  • 7620 Lemvig
  • erandreassen@hotmail.com
  • 60814624

  • Skole: Christinelystskolen
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 07:15:57
Frederikke Amalie Meyer Eriksen (S) C(7+8 kl.) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Sverrigsvej 4
  • 8800 Viborg
  • meyereriksen@live.dk
  • 20858802

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 15:43:43

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Freyja Hougaard (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vagtmestervej 16, 4mf
  • 2400 København NV
  • graa@image.dk
  • 11111111

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 22:07:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Frida Bjerregaard Hagen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • andreasskyttehagen@gmail.com
  • 26719581

  • Skole: Individuelt medlem
  • Fødselsår: 2014
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 943
  • Kommentar
    Der er valgt overnatning i klasselokale, men vi har sendt mail vedrørende om det er ok Frida (5 år) sover i dobbeltværelse sammen med forældrene mod, at vi til gengæld betaler de 75 kr.
Frida Christensen (S) C(7+8 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmestervej 24
  • 8700 Horsens
  • fridachristensen1905@gmail.com
  • 29879723

  • Skole: Horsens Byskole - afd. Fussingsvej
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-30 18:03:05

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Frits Bo Nielsen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Ørslevklostervej 63
  • 7840 Højslev
  • fritsbonoelsen@gmail.com
  • 21523262

  • Skole: Skive
  • Kommentar
    Vil bo i dobbeltværelse med Phillip NIelsen
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-17 08:29:14

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 5
Fyr Mejlvang (L) Bornholm
Gabriel Smidemann (S) C(7+8 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Søndermarkskolen
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:50

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Ghita Meyer Eriksen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Sverrigsvej 4
  • 8800 Viborg
  • ghit0023@viborgskoler.dk
  • 20858802

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Kommentar
    Kan ikke tåle fisk, majs og ærter.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 15:43:43

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 169
Gustav Biel (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 34 4. tv.
  • 2100 København Ø
  • andersbiel@hotmail.com
  • 31140770

  • Skole: Sankt Annæ Gymnasium
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1077
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:29:22

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Hans Wester Juul-Madsen (F) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Estrupvej 44
  • 8543 Hornslet
  • 40972538

    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-08 15:32:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 204
Heidi Lauritzen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandholms Alle 8
  • 2650 Hvidovre
  • 30481069

  • Betalt online d. 2019-11-10 18:14:13

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 264