Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Agnes Scheibye (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:37:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 119
Aksel Kürstein Kjellberg (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Søndre Kystagervej 15
  • 2650 Hvidovre
  • piak@vive.dk
  • 51863027

  • Skole: Langhøjskolen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 17:05:55
Albert Scheibye (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nansensgade 43
  • 1366 København K
  • s_scheibye@hotmail.com
  • 24600222

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Albert Mechlenburg Møller (S) D(5+6 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Præstevænget 5
  • 5871 Frørup
  • afm@km.dk
  • 51791093

  • Skole: Frem Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1781
  • Betalt online d. 2019-11-07 19:43:01
Alexander Marker (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:21

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
alexander kariniotakis barnholdt (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • havebo 4g
  • 2500 valby
  • tony_karinio@hotmail.com
  • 31200168

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Alf Andries (S) C(7+8 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • 25725350

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1530
  • Betalt online d. 2019-11-05 22:16:17

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 158
Ali Rana (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nellikevænget 13
  • 2625 Vallensbæk
  • rahail.rana@gmail.com
  • 30777749

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 973
  • Kommentar
    Ali Rana kom på en 3 plads til 2019 Københavnsmesterskab i København oktober 2019.
  • Betalt online d. 2019-11-07 11:53:02
Alin Andries (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Oven Bæltet 9
  • 5500 Middelfart
  • 25725350

  • Betalt online d. 2019-11-05 22:16:17

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 158
Amanda Skytte (A) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Teglbakken 26
  • 8270 Højbjerg
  • 50556050

  • Kommentar
    Aftale vedr. indkvartering og forplejning med Kristian Nygaard
  • Betalt online d. 2019-11-04 19:14:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 130
Anders Burgaard (F) Fyn
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-30 19:31:59

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Anders Biel (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 34, 4.tv.
  • 2100 Kbh Ø
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:29:16

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 200
Anders Hagstrøm (F) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Platanhaven 7
  • 5500 Middelfart
  • anders@gallovini.dk
  • 50523694

  • Skole: Strib Skoleskak
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 09:47:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Andrea Kongskov (S) C(7+8 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Engskovhaven 22
  • 8541 Skødstrup
  • andreakongskov@gmail.com
  • 30298796

  • Skole: Hornslet Skole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1352
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 17:24:59
Andreas Skytte Hagen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 26719581

  • Skole: Ingen
  • Fødselsår: 1981
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:56:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Anja Simonsen (F) Ringkøbing
    Info omkring tilmeldte
  • Blomstertoften 185
  • 7400 Herning
  • 40901354

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 10:28:05

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 116
Anker Müller (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Valdemarsgade 45, 5.sal
  • 1665 København V
  • 31487676

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1172
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:55:40

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 31
Anna Sofie Li (S) E(3+4 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Plantagevej 5
  • 2680 Solrød Strand
  • nl3436@gmail.com
  • 27894107

  • Skole: Køge Private Realskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 00:39:33

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Anne Mette Lindegaard Bruntse (L) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • Skole: Verninge Skole
  • Kommentar
    Forældre Skt. Klemens/Leder Verninge Skole
  • Betalt online d. 2019-11-03 14:04:47

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 93
Annette Creve-Fræmohs (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Mariendalsvej 75, 1 TH
  • 2000 Frederiksberg
  • 22977357

  • Kommentar
    Majsstivelse/majsmel og hirse
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 21:33:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 50
Annie Engrob Knudsen (F) Sønderjylland
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-08 06:08:17

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 196
Anton Bønsvig Wehding (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • Skole: Sankt Annæ Gymnasiums Grundskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1404
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:58:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 268
Anton Breinholt Hoffmann (S) E(3+4 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Perikumvej 4
  • 9440 Aabybro
  • 25209090

  • Skole: Skolecenter Jetsmark - afd. Kaas
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1000
  • Betalt online d. 2019-11-04 07:20:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 110
antonios kariniotakis (F) København
  • Betalt online d. 2019-10-27 18:41:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 46
Artem Reyzvikh (S) C(7+8 kl.) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Søndermarken 2
  • 8850 Bjerringbro
  • selpu_lugansk@ukr.net
  • 50187793

  • Skole: Bøgeskovskolen
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-11 18:37:09
Arthur Elleby (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:24

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
Arvin Azizi (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Århus
    Info omkring tilmeldte
  • Hybenvej 27 st th
  • 8700 Horsens
  • samana-ch@hotmail.com
  • 50406321

  • Skole: Stensballeskolen
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 17:39:17
Asbjørn Vesterkær Slavensky (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Langelandsvej 30, 4.sal
  • 2000 Frederiksberg
  • essl@tv2lorry.dk
  • 40383464

  • Skole: Skolen på Nyelandsvej / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1341
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-29 09:56:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Asger Engrob Knudsen (S) E(3+4 kl.) Sønderjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Ribe Landevej 17
  • 6100 Haderslev
  • jdk@km.dk
  • 40569425

  • Skole: Fællesskolen Hammelev-Sct. Severin - afd. Sct. Severin
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-08 06:08:17

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Aske Roland Riisgaard (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Solsortvej 31
  • 2000 Frederiksberg
  • pernille.riisgaard@gmail.com
  • 26712152

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-10-27 20:33:22
Aslak Jensen (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Hans Rømer Skolen
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:39

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
August Jalving (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vodroffsvej 28, 2. tv.
  • 1900 Frederiksberg C
  • martin@mlid.dk
  • 26802624

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1061
  • Betalt online d. 2019-10-27 21:15:17
August Hansen (S) E(3+4 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Svanevej 2
  • 7000 Fredericia
  • 60891120

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 09:09:57

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 114
Bastian Rynkjøb (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gl. Køge Landevej 257a, st. -3
  • 2650 Hvidovre
  • kr@akait.dk
  • 31428571

  • Skole: Langhøjskolen / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-14 13:15:34

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Bastian Kehrer (S) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Carl Baggers Alle 73
  • 5250 Odense Sv
  • michala@mail.dk
  • 29632852

  • Skole: Frem Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1247
  • Betalt online d. 2019-11-05 18:28:20
Benny Dalsgaard (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Kjeldbjergvej 42
  • 7800 Skive
  • 40463899

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-04 18:34:49

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 127
Berit Skjernaa (F) Århus
  • Betalt online d. 2019-11-10 08:31:53

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Bertram Wester (S) D(5+6 kl.) Roskilde
    Info omkring tilmeldte
  • Grønnevej 54
  • 4600 Køge
  • sara.l.wester@gmail.com
  • 29727829

  • Skole: Køge Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1182
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:25:54
Bertram Bilde Hansen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Søndermarken 7
  • 5210 Odense NV
  • mads.bilde.Svendsen@skolekom.dk
  • 28216182

  • Skole: Paarup Skole
  • Fødselsår: 2013
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Birgitte Brunsgaard Jacobsen (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Amstrupvej 2 A, Vroue
  • 7800 Skive
  • bir.bbj@gmail.com
  • 27627358

  • Skole: Vestfjendsskolen
  • Fødselsår: 2002
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1481
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 18:02:33
Bjarke Jørgensen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Hængebøgen 42
  • 8620 Kjellerup
  • bjajrg@gmail.com
  • 27282525

  • Skole: Kjellerup Skoleskak
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Overnatning i klasseværelse: 50 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 12:02:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 249
Bjarne Tychsen (F) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Rødtjørnevej 10
  • 7000 Fredericia
  • 20234578

  • Betalt online d. 2019-10-30 13:45:45

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 62
Bjarne Veiergang (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-15 08:15:10

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 291
Brian macholm nielsen (F) Sønderjylland
  • Betalt manuelt d. 2019-11-06 11:25:20

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 147
Brigitte Stage-Steffensen (F) Roskilde
Britta Schultz Svenningsen (F) Viborg
    Info omkring tilmeldte
  • Bjerregårdsvej 3, Vridsted
  • 7800 Skive
  • 29248231

  • Skole: Vestfjends Skoleskak
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 15:21:55

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 254
Camilla Nielsen (F) Viborg
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-02 15:11:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 75
Camilla Heiberg (F) C(7+8 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Paaskestræde 8
  • 5000 Odense c
  • camilla.heiberg@yahoo.com
  • 30201606

  • Skole: Giersings Realskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1352
  • Betalt online d. 2019-11-10 14:33:57
Caroline Lindegaard Bruntse (S) E(3+4 kl.) Fyn
    Info omkring tilmeldte
  • Skt. KlemensVej 13
  • 5260 Odense S
  • anne1906@assensskoler.dk
  • 23230603

  • Skole: Skt Klemensskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1077
Charlotte Ingemann (S) D(5+6 kl.) Vejle
    Info omkring tilmeldte
  • Spicavænget 2
  • 7000 Fredericia
  • 60184621

  • Skole: Fredericia Realskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-11-10 17:21:56

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 258