Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Daniel Tuk Hartsø Jarlskov (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Svanedammen 13
  • 2605 Brøndby
  • Lasse@jarlskov.dk
  • 28270313

  • Skole: Nørrebro Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1770
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:03:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Lasse Hartsø Jarlskov (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:03:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 103
Robert Gramkow Sveistrup (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Bispebjerg Bakke 22F, 3.
  • 2400 København NV
  • karengramkow@yahoo.dk
  • 28973542

  • Skole: Nørrebro Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:15:54
Karen Gramkow Johansen (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-03 19:23:05
Albert Scheibye (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nansensgade 43
  • 1366 København K
  • s_scheibye@hotmail.com
  • 24600222

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Marie Juul (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:37:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 119
Sune Scheibye (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:37:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 119
Agnes Scheibye (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Betalt online d. 2019-11-04 15:37:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 119
Elin Wu (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Ellemosevej 35
  • 2900 Hellerup
  • jian_dfh@hotmail.com
  • 42788282

  • Skole: Nørrebro Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Rating
  • Betalt online d. 2019-11-05 18:47:18
Christian Bjørn Norup Rasmussen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • tinenorup@hotmail.com
  • 27508775

  • Skole: Langhøjskolen, Hvidovre
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Kommentar
    Er i tvivl om ovenstående (kval, gruppe, rating). Christian går i 2.b og vandt 1. pladsen til skakmesterskaberne i Hvidovre slut oktober i år.
Clara Bjørn Norup Rasmussen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • 27508775

  • Skole: Langhøjskolen, Hvidovre
  • Fødselsår: 2013
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Kommentar
    Er i tvivl om ovenstående oplysninger (kval, rating). Clara vandt 1. pladsen i skakmesterskaberne i Hvidovre sidst i oktober i år.
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 20:42:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 154
Christoffer Bjørn Norup Rasmussen (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • 27508775

  • Kommentar
    Bror til Clara og Christian, som begge deltager i DM
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 20:42:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 154
Tine Norup (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandvangsvej 11b
  • 2650 Hvidovre
  • 27508775

  • Kommentar
    Vegetar
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-05 20:42:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 154
Ken Morten Hansen (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 19:01:07

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Mathias Skogset Hansen (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Drivkær 16
  • 2650 Hvidovre
  • tanjaskogset26@hotmail.com
  • 26291849

  • Skole: Præstemoseskolen
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1650
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-06 19:01:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 171
Henrik Andersen (L) København
    Info omkring tilmeldte
  • Hostrupsvej 8, 3. tv.
  • 1950 Frederiksberg C
  • skakforsjov@gmail.com
  • 23266425

  • Skole: Skak for sjov
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 11:31:42
Ali Rana (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nellikevænget 13
  • 2625 Vallensbæk
  • rahail.rana@gmail.com
  • 30777749

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 973
  • Kommentar
    Ali Rana kom på en 3 plads til 2019 Københavnsmesterskab i København oktober 2019.
  • Betalt online d. 2019-11-07 11:53:02
Janne Tolstrup (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 13:25:15

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Villads Tolstrup (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Forhåbningsholms Alle 9a, 2tv
  • 1904 Frederiksberg C
  • 20764819

  • Skole: Skolen Ved Søerne
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-07 13:25:15

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 183
Pavan Venkatraman (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Collinsgade 4,2
  • 2100 København
  • pm@leapcraft.dk
  • Skole: Øbro Skakskole / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:28:21
Gustav Biel (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 34 4. tv.
  • 2100 København Ø
  • andersbiel@hotmail.com
  • 31140770

  • Skole: Sankt Annæ Gymnasium
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1077
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:29:22

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Anders Biel (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 34, 4.tv.
  • 2100 Kbh Ø
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-11 08:29:16

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 200
Oliver Trier (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gyngemose Parkvej 10, 6. th
  • 2860 Søborg
  • oliver@trier.tokyo
  • 29732828

  • Skole: Stengård skole
  • Fødselsår: 2004
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1678
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 12:32:51

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jakob Trier (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gyngemose Parkvej 10, 6. th
  • 2860 Søborg
  • J@kobTrier.dk
  • 30754047

  • Fødselsår: 1974
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 12:32:51

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 223
Sara Trier (A) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gyngemose Parkvej 10, 6. th
  • 2860 Søborg
  • S@raTrier.dk
  • Skole: Stengård skole
  • Fødselsår: 2010
  • Rating: 704
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-09 12:32:51

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 223
Nelly Amin Svendsen (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Højmosevej 25
  • 2400 KBH NV
  • nina.amin@hotmail.com
  • 20979181

  • Skole: Holbergskolen, København NV / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 0
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:57:23

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Morten Just Svendsen (F) København
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:57:33

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 226
Maja Ory-Hviid (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vejlebrovej 176, 1. Tv.
  • 2635 Ishøj
  • dannyhviid@hotmail.com
  • 60654969

  • Skole: Ishøj Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 11:09:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Danny Ory-Hviid (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vejlebrovej 176, 1. Tv.
  • 2635 Ishøj
  • 60654969

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 11:09:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 247
Fyr Mejlvang (L) Bornholm
Peter Larsen (L) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Claus Marker (L) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:05

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Steffen Hansen (L) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:02

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Nanna Elleby (F) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Majken Legarth (F) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:57

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 308
Mikkel Mejlvang (S) B(9+10 kl. og studerende, der fylder 16 år i 2019) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • XXX
  • 1234 XX
  • fyr.mejlvang@gmail.com
  • 20152590

  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2003
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Oscar Engkær (S) C(7+8 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:52

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Gabriel Smidemann (S) C(7+8 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Søndermarkskolen
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:50

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Nikolaj Mejlvang (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:44

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Kasper Kristensen (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:41

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Aslak Jensen (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Hans Rømer Skolen
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:39

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Johanna Westh (S) D(5+6 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:36

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 314
Mejse Bernberg (S) E(3+4 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • XXX
  • 1234 XX
  • fyr.mejlvang@gmail.com
  • 20152590

  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Patrick Hansen (S) E(3+4 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:31

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
Samuel Vibert (S) E(3+4 kl.) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:28

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
Arthur Elleby (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:24

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
Alexander Marker (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Peterskolen
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:41:21

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
Marie Mejlvang (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) Bornholm
    Info omkring tilmeldte
  • Skole: Rønne Privatskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-13 12:42:44

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 321
Isabel Hadera Madsen (S) E(3+4 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Langsbanen 11
  • 9490 Pandrup
  • kristianmadsen81@hotmail.com
  • 20926228

  • Skole: Skolecenter jetsmark
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
Marcus Hadera Madsen (S) D(5+6 kl.) Nordjylland
    Info omkring tilmeldte
  • Langs Banen 11
  • 9490 Pandrup
  • 20926228

  • Skole: Jetsmarkskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt manuelt d. 2019-11-15 08:14:53

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 327