Tilmeldte til DM i Skoleskak & Læringsfestival 2019

www.skoleskak.dk/dm2019 kan du få mere info.

Navn Gruppe Kreds
Jonas Herborn (S) D(5+6 kl.) Frederiksborg
    Info omkring tilmeldte
  • Mosevej 9
  • 2635 Ishøj
  • herbornjonas@gmail.com
  • 53781288

  • Skole: Rudersdal Lilleskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1026
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 07:42:07

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 235
Aksel Kürstein Kjellberg (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Søndre Kystagervej 15
  • 2650 Hvidovre
  • piak@vive.dk
  • 51863027

  • Skole: Langhøjskolen
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt online d. 2019-11-10 17:05:55
Isabella Lauritzen (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandholms Alle 8
  • 2650 Hvidovre
  • hhl@vive.dk
  • 30481069

  • Skole: Langhøjskolen
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
Heidi Lauritzen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Strandholms Alle 8
  • 2650 Hvidovre
  • 30481069

  • Betalt online d. 2019-11-10 18:14:13

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 264
Jeppe Hald Falkesgaard (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Brønshøj Kirkevej 53, st
  • 2700 Brønshøj
  • jeppehaldfalkesgaard@gmail.com
  • 61695200

  • Skole: Brønshøj Skole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1957
Linda Falkesgaard (F) København
  • Betalt online d. 2019-10-23 20:38:10

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 11
Laurits Bønsvig Wehding (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • martin@wehding.dk
  • Skole: Sankt Annæ Gumnasiums Grundskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1434
Jacob Hald Pedersen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Brønshøj Kirkevej 53, st
  • 2700 Brønshøj
  • jacob3460@gmail.com
  • 21268387

  • Betalt online d. 2019-10-23 20:38:10

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 11
Anton Bønsvig Wehding (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • Skole: Sankt Annæ Gymnasiums Grundskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1404
  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:58:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 268
Martin Wehding (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Portlandsvej 41
  • 2300 København S
  • 50501718

  • Betalt manuelt d. 2019-11-12 07:58:19

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 268
Karin Fræmohs (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 17, 3. th
  • 2100 København
  • karin@karin.dk
  • 22612281

  • Kommentar
    Jeg har laktoseintolerance....
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:38:42

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Noah Fræmohs (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Willemoesgade 17, 3. th
  • 2100 København
  • 11111111

  • Skole: Langelinieskolen / Øbro Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Noah har laktoseintolerance
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:38:42

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 22
Cristina Sima (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:57:28

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Sarah Sima Derlich (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Carstensgade 6
  • 1770 Vesterbro
  • Skole: Individuelt medlem
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1153
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 14:57:28

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 25
Bastian Rynkjøb (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Gl. Køge Landevej 257a, st. -3
  • 2650 Hvidovre
  • kr@akait.dk
  • 31428571

  • Skole: Langhøjskolen / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-14 13:15:34

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Kim Rynkjøb (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • 31428571

  • Betalt manuelt d. 2019-11-14 13:15:30

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 27
Freyja Hougaard (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vagtmestervej 16, 4mf
  • 2400 København NV
  • graa@image.dk
  • 11111111

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 22:07:08

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Karsten Graa Hougaard (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vagtmestervej 16, 4.mf
  • 2400 København
  • drgraa@gmail.com
  • 51929890

    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-26 22:07:08

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 29
Stine Henckel Schultz (F) København
  • Betalt manuelt d. 2019-11-01 08:47:05

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Anker Müller (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Valdemarsgade 45, 5.sal
  • 1665 København V
  • 31487676

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2011
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1172
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 09:55:40

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 31
Frida Bjerregaard Hagen (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • andreasskyttehagen@gmail.com
  • 26719581

  • Skole: Individuelt medlem
  • Fødselsår: 2014
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 943
  • Kommentar
    Der er valgt overnatning i klasselokale, men vi har sendt mail vedrørende om det er ok Frida (5 år) sover i dobbeltværelse sammen med forældrene mod, at vi til gengæld betaler de 75 kr.
Andreas Skytte Hagen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 26719581

  • Skole: Ingen
  • Fødselsår: 1981
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:56:04

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Vivian Bjerregaard Hagen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 21903039

  • Skole: Ingen
  • Fødselsår: 1979
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:56:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Oscar Veiergang (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Peblinge Dossering 36 st
  • 2200 København N
  • oscarveiergang@gmail.com
  • 22685671

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kommunemesterskab
  • Rating: 1043
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-15 08:15:14

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Julian Bjerregaard Hagen (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 26719581

  • Skole: Ingen
  • Kommentar
    Der er valgt overnatning i klasselokale, men vi har sendt mail vedrørende om det er ok Julian (3 år) sover i dobbeltværelse sammen med forældrene mod, at vi til gengæld betaler de 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:55:56

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Bjarne Veiergang (F) København
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Overnatning i klasselokale : 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-11-15 08:15:10

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 291
Vilje Bjerregaard Hagen (A) København
    Info omkring tilmeldte
  • Borgmester Godskesens Plads 5, 1.tv.
  • 2000 Frederiksberg
  • 26719581

  • Skole: Ingen
  • Kommentar
    Der er valgt overnatning i klasselokale, men vi har sendt mail vedrørende om det er ok Vilje (1 år) sover i dobbeltværelse sammen med forældrene mod, at vi til gengæld betaler de 75 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:55:52

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 33
Leonard Samoilenko (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Damagervej 18, 2 tv
  • 2450 København SV
  • liudmila.samoilenko@gmail.com
  • 50405629

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: 1-3. Plads ved sidste års Individuelt DM
  • Rating: 1050
  • Kommentar
    Jeg vil være meget glad til at opdatere til dobbeltværelse, hvis det er muligt.
    Tilvalg fredag til søndag
  • Dobbeltværelse: 1045 kr.
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:21:40

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Liudmila Samoilenko (F) København
  • Betalt manuelt d. 2019-10-29 08:21:29

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 38
Storm Dahl Steensen (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Store Kongensgade 68, 4.th.
  • 1264 København K
  • jesper_steensen_10@yahoo.dk
  • 22229963

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 15:33:58

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Jesper Steensen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Store Kongensgade 68, 4.th.
  • 1264 København K
  • jee@pfa.dk
  • 51700854

  • Fødselsår: 1971
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 15:33:58

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 42
Simon Nam Zettler (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Herluf Trolles Gade 26a
  • 1052 Kopenhagen
  • inz0129@gmail.com
  • 60560496

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2010
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 17:10:37

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Ingo Zettler (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Herluf Trolles Gade 26a
  • 1052 Kobenhavn
  • ingo.zettler@psy.ku.dk
  • 60560496

  • Fødselsår: 1981
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 17:10:37

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 44
alexander kariniotakis barnholdt (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • havebo 4g
  • 2500 valby
  • tony_karinio@hotmail.com
  • 31200168

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2009
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
antonios kariniotakis (F) København
  • Betalt online d. 2019-10-27 18:41:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 46
Aske Roland Riisgaard (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Solsortvej 31
  • 2000 Frederiksberg
  • pernille.riisgaard@gmail.com
  • 26712152

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-10-27 20:33:22
August Jalving (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vodroffsvej 28, 2. tv.
  • 1900 Frederiksberg C
  • martin@mlid.dk
  • 26802624

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1061
  • Betalt online d. 2019-10-27 21:15:17
Thore Creve-Fræmohs (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Mariendalsvej 75, 1 TH
  • 2000 Frederiksberg
  • annettelondon@yahoo.com
  • 22977357

  • Skole: Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2006
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra lørdag middag til søndag middag: 250 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 21:33:46

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Matt Han (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Lodsvej 81
  • 2650 Hvidovre
  • matt@han.dk
  • 42706868

  • Skole: Hvidovre Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1093
  • Betalt online d. 2019-11-11 20:48:49
Annette Creve-Fræmohs (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Mariendalsvej 75, 1 TH
  • 2000 Frederiksberg
  • 22977357

  • Kommentar
    Majsstivelse/majsmel og hirse
    Tilvalg lørdag til søndag
  • Mad (kun frokost) lørdag og søndag: 150 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-27 21:33:46

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 50
Sixten Storm Waage (S) F(0-2 kl. + førskolebørn) København
    Info omkring tilmeldte
  • Limfjordsvej 18
  • 2720 Vanløse
  • jacobwaage@oestrelandsret.dk
  • 20347043

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2012
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-10-28 14:20:27
Leif Jürgensen (L) København
    Info omkring tilmeldte
  • Vermundsgade 6, 1.th
  • 2100 København
  • leifjuergensen1@gmail.com
  • 26849908

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 1958
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-28 15:36:06

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Fezan Sarwar (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Sjælør Boulevard 85, 1.tv
  • 2500 Valby
  • fezansarwar@gmail.com
  • 25555168

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2001
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Kommentar
    Spiser kun halal-mad!
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-28 15:36:06

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 54
Erik Elmer Rasmussen (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S
  • olivenolie@gmail.com
  • 26252640

  • Skole: Amager Skakforening
Karl Emil Elmer Nielsen-Refs (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S.
  • karlemilelmer@icloud.com
  • 31680333

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1640
  • Kommentar
    Rating anført er hurtig rating (alm. rating: 1531)
  • Betalt online d. 2019-10-29 08:09:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 56
Ingrid Elmer Nielsen-Refs (S) C(7+8 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Markmandsgade 2, 2.th.
  • 2300 Kbh.S.
  • ingridelmernr@gmail.com
  • 53760333

  • Skole: Amager Skakskole
  • Fødselsår: 2005
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1500
  • Kommentar
    Rating er hurtig rating Også kvalificeret som nr.1 til kredsmesterskab
  • Betalt online d. 2019-10-29 08:09:25

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 56
Oliver Gabrielsen (S) A(Studerende, der fylder 17-20 år i 2019) København
    Info omkring tilmeldte
  • Nørrevold 80, 4 tv
  • 1358 København
  • oliver.gabrielsen@gmail.com
  • 20364797

  • Skole: N. Zahles Gymnasieskole
  • Fødselsår: 2002
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1113
  • Betalt manuelt d. 2019-11-19 07:11:08
Asbjørn Vesterkær Slavensky (S) E(3+4 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Langelandsvej 30, 4.sal
  • 2000 Frederiksberg
  • essl@tv2lorry.dk
  • 40383464

  • Skole: Skolen på Nyelandsvej / Skak For Sjov Skakskole
  • Fødselsår: 2008
  • Kvalificeret via: Kredsmesterskab
  • Rating: 1341
    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Enkeltværelse: 730 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-29 09:56:00

  • Under tilmedling er flg. personer tilmeldt:
Espen Slavensky (F) København
    Info omkring tilmeldte
  • Langelandsvej 30, 4.sal
  • 2000 Frederiksberg
  • 40383464

    Tilvalg fredag til søndag
  • Mad (fuld forplejning) fra fredag aften til søndag middag: 375 kr.
  • Betalt online d. 2019-10-29 09:56:00

  • Tilmelding er en del af ordre nr.: 60
William Pihl (S) D(5+6 kl.) København
    Info omkring tilmeldte
  • Runebergs Alle 17
  • 2860 Søborg
  • fpihl1974@gmail.com
  • 28904554

  • Skole: Søborg Skole
  • Fødselsår: 2007
  • Kvalificeret via: Rating
  • Rating: 1508
  • Betalt manuelt d. 2019-11-05 10:01:46